ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Sex tempo: Je lepšie milovať pomaly?

5.8.2012 | Sex a Flirt

Mnohé baby sa sťažujú na rýchlosť, akou súložou chlapi preletia, no otázka sexuálneho tempa je oveľa zložitejšia. Pozreli sme sa teda na výhody a nevýhody pomalého milovania a sexu, ktorému predchádza riadne predohra so všetkým, čo k tomu patrí. Ako to dopadlo v porovnaní s vášnivou rýchlovkou bez zbytočných vecí naokolo?

Pomaly ďalej zájdeš...
Pravidlo, ktoré možno aplikovať na všetko. Mnohé ženy sa domnievajú, že by si ho mali osvojovať najmä muži a najmä v situáciách, kedy na sebe nemajú okrem partnerky absolútne nič. Pomalé milovanie má svoje čaro v postupnosti, s akou vlna vzrušenia prichádza a nadobúda intenzitu približovaním sa k slastnému orgazmu. Pomalými ťahmi v posteli môžete partnerku navnadiť a pripraviť na vrchol oveľa lepšie. Ženské vzrušenie totiž funguje inak, ako naša erekcia, ktorá sa dokáže zjaviť so sekundy na druhú.

Pomalé ťahy však neznamenajú vždy výhru. „Pomalý sex je podľa mňa nuda. Nič netreba preháňať a keď to chcem, nie som zvedavá na to, ako sa tam hrajká a čo všetko dokáže. Chcem to hneď a okamžite,“ vysvetľuje Lenka (23). Iný názor zastáva Majka (25): „Mám rada pomalé milovanie, lebo sa pri ňom lepšie uvoľním. Pri rýchlovke som nikdy nemala orgazmus. To si veľmi neužívam“. Kto sa v tom potom má vyznať?!

Rýchlovka je naj
Kto zažil nespútaný vášnivý divoký sex, vie, že nie je nad neplánovaný skutočne rýchly orgazmus. Človek by sa väčšinou času nemal správať ako zviera, no v posteli toto pravidlo neplatí. Nie je na tom nič romantické, no kto povedal, že sex musí byť vždy taký? Niekedy ide naozaj len o spojenie dvoch tiel, ktoré si navzájom pomôžu k príjemnému pocitu z orgazmu. Nie vždy sa musíte starať o toho druhého.

Rýchlovky majú svoje čaro vtedy, keď každému z partnerov ide o uspokojenie seba samého za pomoci toho druhého. Vzájomné láskanie sa je súčasťou tohto aktu, ktorý prebieha intenzívne no v závere býva čarovný. „Zbožňujem rýchlovky, hlavne preto, že sa nedajú plánovať. Preto je taký sex úplne iný. Ak by bol bežný, jeho čaro by sa stratilo,“ myslí si Zuzana (30). A my súhlasíme!

Čo radíme my
So všetkou vážnosťou tejto témy a rešpektom k názorom a radám našich dám, chlapi, kašlite na to. Sex je záležitosťou pudov a taký by mal byť. Nezáleží na tom, čo vám radia časopisy, to, ako bude vaše milovanie prebiehať, je len na vás. Ak sa dnes cítite na supermana, vyskúšajte vydržať čo najdlhšie a vychutnajte si pomalé krájanie erotickej atmosféry a príchuť prichádzajúceho orgazmu vo vzduchu. Odďaľovaním vyvrcholenia sa sami dopracujete k intenzívnejšiemu zážitku zo sexu a vaše partnerky na tom budú rovnako.

Ak vám však v sexuálnom maratóne môžeme dať malú radu, majte vždy po ruke lubrikant. Niekedy je takáto seansa na druhý deň pomerne bolestivá a tomu by ste sa určite radi vyvarovali. Inak si užívajte tempo, aké vyhovuje vám a ak v tomto smere získate nejaké poznatky, dajte nám vedieť.

Autor: Kubo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

 
Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestovalo sa 18026 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes