ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Pravidlá randenia s kolegyňou: Najskôr si to dobre zvážte

1.3.2017 | Sex a Flirt

Nie je nič neobvyklé, že medzi ľuďmi, ktorí spolu pracujú, preskočí iskra. Ale skôr, než sa vrhnete na sexi kolegyňu, by ste sa na to mali pripraviť a poriadne si to premyslieť. V takom prípade totiž nejde len o lásku alebo príťažlivosť, ale aj o vašu kariéru.

1. Nerandite s niekým na vyššej alebo nižšej pozícii, než ste vy

Určite vám nepridá na dôveryhodnosti medzi ostatnými kolegami, ak si začnete s niekým, kto je váš nadriadený alebo podriadený. Takýmto nevyrovnaným vzťahom si môžete vyrobiť celkom slušný malér. Pokiaľ vám ide iba o flirt alebo krátky úlet, určite si nezačínajte s vašou sekretárkou alebo šéfkou, lebo si skazíte reputáciu vo firme. V tom horšom prípade môžete byť ešte aj obvinený zo sexuálneho obťažovania na pracovisku.

2. Zvážte si riziká
Aj keď vám vzťah nevydrží, naďalej budete musieť spolupracovať, čo vôbec nebude jednoduché a aj keď vám to dovtedy ako kolegom „klapalo“, po nevydarenom vzťahu v súkromí to už v práci medzi vami nebude fungovať ako dovtedy. Je veľmi pravdepodobné, že jeden z vás sa bude musieť vzdať zamestnania, po ktorom ste možno dlho túžili a tvrdo ste makali, aby ste ho získali. Naozaj to chcete riskovať?

3. Premyslite si, či to má budúcnosť
Poriadne porozmýšľajte nad tým, či vzťah na pracovisku naozaj chcete a či vám to za to stojí. Ale ak ste presvedčení, že je to žena vašich snov a viete si s ňou predstaviť budúcnosť (a ona to cíti rovnako), odvážte sa risknúť to s ňou.

Praktiky párov, ktorým to v posteli iskrí aj po rokoch

4. Dajte pozor na klebety
Minimálne zo začiatku sa snažte udržať váš vzťah v tajnosti. Otvorene si medzi sebou povedzte, že o veciach medzi vami kolegovia nemusia vedieť. Avšak, rátajte s tým, že búrlivú fázu zamilovanosti v prvých mesiacoch bude veľmi ťažké skrývať a spolupracovníci iskrenie medzi vami rýchlo odhalia. Pravdepodobne vás kolegovia začnú ohovárať a budú k vám menej úprimní.

5. Udržte to mimo kancelárie
Zabudnite na rýchlovky v kancelárii, v sklade alebo v kuchynke. Takéto veci sa dejú iba v romantických filmoch, v realite vám za to hrozí vyhadzov a verejné poníženie. Keď už musíte, počas obednej prestávky si odbehnite domov k jednému z vás a rozdajte si to v súkromí, ale nezabudnite sa vrátiť do práce. Nezabúdajte nikdy na to, že aj keď v súkromí tvoríte pár, v práci ste kolegovia, ktorí sa musia venovať svojim povinnostiam.

Autor: Mat
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

 
Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 9096 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes