ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip
   

Je klitoris bránou k orgazmu?

5.9.2012 | Sex a Flirt

Drobný výbežok ženského lona patrí k zázrakom prírody. Väčšinu mužov fascinuje, väčšinu žien privádza do stavu blaženosti a opojenia silným vzrušením. Klitoris je orgán, ktorý by dámy nevymenili za nič na svete. Priali by si snáď len jediné – aby sa s ním chlapi naučili lepšie manipulovať. Vraj je totiž bránou k orgazmu. Je to naozaj tak?

Kde, kedy, na čo, prečo?
Otázky, ktoré sa mužom honia hlavou v momente, kedy sa pred nimi rozprestrie ženské lono. Väčšinu vedomostí a zručností o ženskej intímnej zóne chlapi nadobudnú vďaka pornografii, no tí odvážnejší sa neboja ani experimentovať. A dievčatá majú rady odvážnych mužov. Ak máte nejasnosti a nie ste si istí, či postupujete pri láskaní ženského lona správne, neváhajte sa partnerky opýtať.

V takom prípade si k vášmu menu pripíše ďalší bod navyše, pretože muži so záujmom o ženské pohodlie, sú extrémne vyhľadávané typy. Ak máte za sebou bozkávačky, vyzliekačky a prvé ohmatávačky, pravdepodobne pred vami rozprestrela svoju mušličku a už len čaká, čo sa bude diať. Ako chlap činu pristúpite k veci a v sekunde je rozhodnuté, či sa s vami do tejto postele ešte vráti, alebo vám už nikdy nezavolá. S klitorisom to treba vedieť.

Čo hovoria ženy
„Klitoris bránou k orgazmu? U mňa určite áno, ale viem, že niektoré kamošky to majú inak. V tomto asi ťažko zovšeobecňovať,“ myslí si kamarátka Zuza. O klitorise sa vraj v kolektíve kamošiek až tak často nebavia, no to málo, čo vie, je, že každá žena ho vníma inak a navyše, nie všetky vôbec vedia, ako to s ním vlastne je. „Nie všetky baby poznajú stimuláciu klitorisu. Stretla som sa aj s tým, že dievčatám jeho dráždenie vadí, no nechápem ako je to možné, pre mňa je to raj na Zemi,“ s úsmevom dodáva.

Spýtali sme sa aj iných dám na ich názor na tvrdenie, že k orgazmu treba ísť cez malý výbežok nad poševným vchodom. „Určite áno, milujem dráždenie klitorisu,“ na rovinu hlási Anna, ktorej skúsenosť potvrdzuje aj spisovne pomenovanie klitorisu – dráždec. „Mám rada, keď sa mu partner venuje aj počas milovania, vtedy je takmer isté, že orgazmus dosiahnem. Myslím si, že každá žena to má tak. Ktoré nepoznajú orgazmus, mali by to vyskúšať,“ smelo dodáva.

Koľko orgazmov majú?
Už Freud identifikoval dva druhy ženského orgazmu, podľa toho, ktorá časť intímnej zóny bola stimulovaná. Vaginálny orgazmus ženy prežívajú pri styku, kedy penis dráždi azdnú stenu vagíny, respektíve známy bod G. Pri klitoriálnom orgazme žena vyvrcholí priamym dráždením klitorisu, ktorý je plný nervových zakončení. Niektorí odborníci však tvrdia, že ženský orgazmus možno kategorizovať aj oveľa bohatšie.

Tieto poznatky sú síce zaujímavé, no v praktickom živote úplne nepodstatné. Dôležité je, aby ste dokázali svoju partnerku zoznámiť s akýmkoľvek druhom orgazmu, technikou, ktorá vyhovuje vám obom. Aj preto je dôležité sa o veciach otvorene rozprávať a skúšať nové praktiky. Ak nie ste spokojní so svojim sexuálnym životom, alebo cítite, že partnerke niečo v posteli chýba, neváhajte o tom diskutovať. Prečítajte si niekoľko sexi tipov napríklad aj u nás, a váš sexuálny život vám budú závidieť.

Autor: Kubo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo je na svete najspravodlivejšie rozdelené? Rozum. Každý si myslí, že ho má dosť.

 
Virtuálny barOrange Summer Orange Summer
  • 3 cl jahodovej šťavy
  • 1 lyžička cukru
  • 5 cl pomarančovej šťavy
  • 3 cl citrónovej vodky
  • jahoda
  • kúsok pomaranča
 
Hra na dnes