ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

Bod G: Čo ste doteraz nevedeli!

19.12.2010 | Sex a Flirt

Legendárne géčko je téma, ktorú už médiá aj ľudia sami poobracali zo všetkých strán. Tentoraz sa zameriame na veci, ktoré ste o bode G (možno) nevedeli. Je to bod, miesto, pocit, alebo mýtus?

Existuje, či nie?
Najnovšie prieskumy priniesli pre mužov a ženy celého sveta dve správy – jednu dobrú, a jednu zlú. Ak chcete počuť najprv tú dobrú, tak vedzte, že bod G skutočne existuje. Tá zlá správa znie, že bodov G je na svete oveľa menej ako vagín. Výskumníci zistili, že niektoré ženy dosahujú mimoriadne silné vlny vzrušenia, ak sú stimulované na správnom mieste. Závery tvrdia, že géčko teda nemusí byť nijaká konkrétna oblasť vo vagíne, ale subjektívny pocit, ktorý sú niektoré ženy schopné prežívať pri vzrušení. Okolo bodu G stále existuje isté rúško tajomna, nakoľko nie je dodnes presne definovaný. Viacerí sa však zhodujú v tom, že napriek tomu, že mnohé ženy potvrdzujú jeho existenciu a vedia ho presne lokalizovať, anatomicky neexistuje.

Zaujímavé fakty, ktoré neprinášajú odpoveď

- Bod G bol pomenovaný podľa nemeckého sexuológa Ernsta Grafenberga, ktorý ho prvýkrát opísal v roku 1944. Ten sa okrem iného venoval aj ženskej ejakulácii, ktorú dáva s touto citlivou oblasťou vagíny do súvislosti.

- V tantrickom sexe je tento bod nazývaný posvätným, nakoľko predstavuje ženské emočné a sexuálne centrum.

- Bod G nie je skutočný bod, ale oblasť na prednej stene pošvy, niekoľko centimetrov za vchodom do vagíny.

- Ženské géčko je vlastne mužská prostata ochudobnená o chromozóm Y. Preto je práve dráždenie prostaty na správnom mieste považované za mužský bod G.

- 84 percent žien si myslí, že majú špecifické citlivé miesto vo vagíne.

- Aj napriek tomu, že jeho samotná existencia nie je dokázaná žiadnym explicitným dôkazom, špecializované kliniky na celom svete ponúkajú jeho zväčšenie.

- Bod G má za normálnych okolností veľkosť hrášku, no pri vzrušení sa vraj zväčšuje až dvojnásobne. Ako je teda možné, že neexistuje?!

- Ženy reagujú na simuláciu bodu G rôzne. Niektoré pociťujú maximálne možné vzrušenie a chvenie, u iných vzbudzuje potrebu cikania.

- Britskí vedci v minuloročnom výskume, na ktorom sa skúmali vyše 1800 žien, ich reakcie a skúsenosti, nepotvrdili reálnu existenciu bodu G.

- Francúzski kolegovia v tom istom roku využili na skúmanie jeho existencie ultrazvuk, ktorý im vraj poskytol evidentný dôkaz, že je bod G skutočný.

- Hovorí sa, že masírovaním bodu G môže žena dosiahnuť niekoľkonásobný orgazmus. To isté dokáže masírovaním klitorisu. Ak teda chcete dopriať vašim partnerkám nezabudnuteľný orgazmus, venujte sa radšej klitorisu, ten by mali mať všetky.  

Autor: Andrew

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

 
Čo si pamätáte z matematiky?
Otestovalo sa 52569 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes