Článok bol vytlačený zo serveru Magazín.sk

FAKTY X: Ozrutná príšera na brehu mora: Čo to je?

15mája 2017 | Spektrum
Na brehu ostrova Seram v Indonézii sa objavil neznámy tvor, alebo skôr príšera, ktorá meria viac, než 15 metrov. Miestny obyvateľ Asrul Tuanakota, ktorý zbadal príšeru ako prvý, si najskôr myslel, že na hladine je zachytená nejaká plachta. Až pri lepšom pohľade si všimol, že ide o žijúceho tvora.
Neznámy morský živočích je už niekoľko dní po smrti a jeho telo sa rozkladá. Na jednom mieste z neho vyteká krv a kontaminuje vodu. Výskumníci z viacerých ústavov boli na mieste odobrať vzorky, aby sa dozvedeli s akým živočíšnym druhom majú dočinenia.

Telo neustále strážia vojaci a domáci obyvatelia sa chodia s údivom pozerať na príšeru, ktorá priplávala k ich brehu. Avšak aj tak v nich pretrvávajú obavy z kontaminácie, ktorú by mohlo neznáme zviera spôsobiť.

FAKTY X: FOTO: Príbehy z minulosti, z ktorých behá mráz po chrbte

Tvor vyzerá ako vystrihnutý zo sci-fi filmu alebo z inej planéty, avšak s najväčšou pravdepodobnosťou ide o živočích, ktorý žije v hlbinách mora a ľudia ho ešte neobjavili. Jeho črty mierne pripomínajú chobotnicu, ale aj tie najväčšie chobotnice sú aspoň o tri metre menšie, než tento tvor. Marcus Chua pracujúci v prírodnom múzeu si myslí, že nejde o chobotnicu, ale mohlo by ísť o pozostatky veľryby bezzubej, pretože pre veľryby je typické vyplávať po smrti na hladinu.

Vo videu nižšie môžete vidieť, ako záhadná morská príšera vyzerá.

Autor: Theo
Foto: Viral Thread(c) News and Media Holding