ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   
  FOTO: Najväčšie jachty na svete  
     
     
 
   
 
     
FOTO: Najväčšie jachty na sveteUžívate si plavbu jachtou po azúrovom mori, služobníctvom, all inclusive službami a sexi kráskami na každý deň? Po takomto sne sa z postele vstáva ťažko, najmä ak si človek uvedomí, že vyvolení šťastlivci ho naozaj žijú. A nie len tak na hocijakej priemernej lodi. Štandardy, ale aj rekordy v jachtingu sa každý rok menia. So slinami na ústach vám predstavujeme tie najluxusnejšie ale hlavne najväčšie plavidlá roku 2012.
A
120-metrová jachta z dielne Blohm and Voss patrí k jedinečným až výstavným kúskom. Jej netradičná architektúra a tvar podobný ponorke, z nej robia naozaj unikátny skvost aj medzi tými najluxusnejšími jachtami na svete. Hovorí sa, že majiteľov stála viac ako 300 miliónov dolárov, čo za 24 000 štvorcových metrov nie je zlá cena. Loď sa vyznačuje luxusným zariadením, ktoré chráni dokonalý bezpečnostný systém 44 kamier a vstupom na odtlačky prstov. Pohodlne ubytuje 14 rozmaznaných boháčov v súkromných plne vybavených apartmánoch a ďalších 6 poskromnejších milionárov v izbách. Údržba takejto lode vyjde ročne asi 20 miliónov dolárov. 

Yas
Narodila sa v Abu Dhabi v decembri 2011 s úctyhodnými mierami 140 metrov na dĺžku. Do luxusného vybavenia tejto krásky patrí niekoľko bazénov, kúpele, helipad, kinosála, či iné „štandardné“ záležitosti. Jedna z najdlhších jácht na svete ponúka pohodlné ubytovanie pre 60 hostí a 56-člennú posádku, ktorá im je k dispozícii 24 hodín denne. Nechali by ste sa na Yase unášať prúdom? 

El Horriya
Napriek staršiemu dátumu vzniku, miesto v rebríčku najdlhších jácht na svete jej stále patrí. El Horriya bola postavená v Londýne v roku 1865 pre Egyptského kráľa. V rokoch 1872, 1905 a 1987 prešla rozsiahlymi prestavbami, aby dokázala udržať krok s novšími, modernejšími modelmi. Dnes má 146 metrov a kapacitu 160 ľudí na palube, čo je stále celkom slušný potenciál. 
Prince Abdulaziz
Majiteľmi jachty z roku 1984 je kráľovský rod zo Saudskej Arábie. Prince Abdulaziz sa pýši dĺžkou 148 metrov, kapacitou 64 hostí a 65 členov posádky. Okrem toho loď unesie viac ako 5 ton nákladu a napriek vyššiemu veku stále patrí k špičke svojej kategórie.  

Al Said
Ománsky sultán sa pýši svojim bohatstvom nie len na súši, ale aj na mori. Konkrétne s jachtou Al Said s úctyhodnou dĺžkou 155 metrov. V najširšom bode má plavidlo až 24 metrov, čím poskytuje 154-člennej posádke a 70 hosťom dostatočný priestor pre pohodlie. Tá si môže dopriať okrem klasických vodných potešení aj koncert 50-členného orchestra v obrovskej koncertnej sále, ktoré je súčasťou jachty.  

Dubai
Ako inak sa môže volať druhá najdlhšia jachta na svete. 161 metrovú konštrukciu dal postaviť Sheik Mohammed v roku 2001 za rovných 300 miliónov dolárov. Dubai patrí zároveň k najluxusnejším plavidlám vôbec. Je prepchaný zlatom, drahými tkanivami a textíliami, niekoľkými VIP apartmánmi, bazénom, jacuzzi, helipadom a ďalšími nutnosťami. Kapacita tejto krásky sa ráta na 115 ľudí.  

Eclipse
S cenovkou 1,2 miliardy dolárov je Eclipse tou najexkluzívnejšou a zároveň najdlhšou jachtou vôbec. Dĺžka 163 metrov nebola od roku jej vzniku prekonaná, pričom priestor pre zväčšovanie stále je. Výrobcovia sa však skôr orientujú na vybavenie, ako rozmery. To však ani v prípade Eclipse nezaostáva. Napokon posúďte sami – dva bazény, dva helipady, 11 luxusných kabín, krb, tanečná sála a mnoho ďalších drobností z nej robí maximálne luxusnú záležitosť. Podľa niektorých správ má Eclispe aj niečo ako anti paparaci systém, ktorý vďaka laserom bráni fotografom zvonka urobiť akýkoľvek kvalitný záber lode. 

Autor: Andrew