ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   
  FOTO: Američanka zbiera mŕtve bábiky  
     
     
 
   
 
     
FOTO: Američanka zbiera mŕtve bábikyNie každý môže povedať, že jeho hobby desí ľudí. Američanka Marilyn Mansfieldová zbiera bábiky, na čom by nebolo nič až také podivné, keby ich nestrihala a netransformovala do podoby hororových mŕtvych bábätiek. Exempláre zo svojej bohatej zbierky, nosí stále so sebou a tvrdí, že ju pohľad na desivé bábiky upokojuje. Ako vplýva na vás?
Ako z hororu
Kde sa to v nej berie? Pýtajú sa ľudia pri pohľade na nežnú blondínku s bábikou zombie v rukách. 33-ročná žena sa teší zbierke vyše 500 plastových bábätiek, ktoré si doma vo svojej dielni mení do podoby, ktorá minimálne zaráža. Inšpirácia vraj pochádza z filmu Chucky, ktorý Marilyn vždy milovala a odkedy ho viedla prvý krát, túži mať v kolíske ozajstné zombícke dieťatko.

Ani jedno z jej troch ratolestí sa však nevyvinulo týmto smerom a tak všetku snahu investovala do zbierky bábik, ktorej cena sa pohybuje v sto tisícoch dolárov. Stará sa o ne ako o vlastné. Každú jednu obyčajnú bábiku premení do tej najdesivejšej podoby, akú si vie v tej chíli predstaviť a teší sa z každej príšerky zo všetkých. Dokonca ich bráva so sebou aj na nákupy. Médiám s úsmevom na tvári vyrozprávala príbeh o tom, ako jej raz jedna žena v obchodnom dome nazrela do kočíka so slovami, že jej dieťa nevyzerá zdravé. Keď zistila, že je to bábika, s krikom utiekla preč.

Marilyn sa však na podobných predsudkoch smeje a tvrdí, že desivé bábiky ju upokojujú. Spravila si z nich dokonca výnosný biznis. Z nakúpených bábík vyrezáva podobizne detí zákazníčok, ktoré síce zriedkavo, ale predsa občas chcú dať svojmu dieťaťu diabolský odlesk do očí, či krvavú jazvu na čelo. Marilyn zbiera rôzne reakcie na svoju netradičnú záľubu, no nič si z toho nerobí. Ako sa hororové bábätká páčia vám?

Autor: Kubo