ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
FOTO: Ako vyzerajú ženy pri orále?„Blow job“ je všeobecne známy slangový výraz pre orálny sex V slušnej spoločnosti sa s týmto pojmom dosť šetrí, ale aký by to už bol umelec, keby sa radil k „slušnej spoločnosti“, však?
Litovský fotograf  Tadas Cerniauskas sa pred rokmi vykašľal na kariéru architekta, aby sa mohol naplno venovať životnej vášni. Foteniu. Vo svojom najnovšom projekte sa rozhodol trošku provokovať a celú portrétnu sériu pomenoval práve podľa vyššie spomínaného sexuálneho aktu. Termín „blow job“ v Tadasovom podaní má však zavádzajúci charakter. Nejde o nič iné ako šikovnú slovnú hračku. Keďže jednoduchý význam slova „blow“ je „fúkať“, „blow job“ v tomto prípade doslovne odkazuje na prácu ventilátora.

Fotograf vybral dobrovoľníkov, mužov aj ženy, aby mu zapózovali pre pred objektívom, pričom im padali sánky. A to doslova. Pustil na nich totiž poriadny prúd vzduchu.

Výsledkom fotenia sú pohľady na zdeformované črty tvárí, vystavených silnému prievanu.

Viac vo fotogalérii nižšie.

Ako vidieť, aj tie najatraktívnejšie žienky vyzerajú na záberoch hrozne nefotogenicky, a tu sa konečne dostávame k tomu, čo má práca Tadasa Cerniauskasa spoločné s tým, ako sa (nielen) ženy tvária pri sexe. Realita je totiž na hony vzdialená od uhladených tváričiek fešných herečiek v erotických filmových scénach. Pri orgazme sa v tele spúšťa taká hormonálna búrka, že to posledné, o čo sa človek stará, je jeho výraz v tvári! 

Red