ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   
  FOTO: Najextrémnejší BODYBUILDERI  
Renee Toney
     
FOTO: Najextrémnejší BODYBUILDERISvalnaté telo a rozmery vstavanej šatníkovej skrine nie sú práve ženským ideálom mužskej krásy. Niektorí svalovci však hranice vkusu väčšiny žien aj seba samých posunú a tak sa po celý zvyšok života musia vyhýbať jednokrídlovým dverám. Vypracované telo – áno, no napumpovaný buldozér to u nežného pohlavia nebude mať jednoduché. Ktorí páni svoju záľubu v bodybuildignu „trochu“ prepískli?
Jay Cutler
Gigantický Američan sa venuje budovaniu tela už 20 rokov a v tejto disciplíne sa teší mimoriadnym úspechom. S váhou 124 kilogramov a 50-centimetrovým obvodom krku by si asi málokto trúfol povedať Jayovi, že to s posilkou už preháňa. Množstvo ocenení a titulov svedčí o jeho tvrdej práci, no šťastie v láske sa jeho pracovným úspechom nevyrovná. 38-ročný blondiak patrí medzi najväčších mužov sveta, a zdá sa, že napriek svojmu veku nemá v úmysle s cvičením prestať.  

Veľký Ron
S takouto prezývkou sa na bodybuilderských súťažiach zúčastňuje Ronnie Coleman už takmer 30 rokov. Tomuto cukríkovi ťahá na 50-tku, no kondíciu by mu mohol závidieť kdejaký mladík. Ronnie je držiteľom niekoľkých kulturistických rekordov, napríklad za 8 po sebe nasledujúcich víťazstiev titulu Mr. Olympia, či celkového počtu víťazstiev vo svojej lige s počtom 26. Ronnie je veľký chlap a na svoje mohutné telo je patrične hrdý, no dobre si uvedomuje, že aj on už starne. Do dedkov mu však nikto nikdy nadávať nebude.  

Renee Toney
Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, Renee je žena. S bicepsom s obvodom 51 centimetrov a 100-kilovou váhou je bezkonkurenčne najextrémnejšou ženskou bodybuilderkou vôbec. Svoj titul si však tvrdo odmakala. 20 rokov drsného posilňovania sa predsa muselo niekde odzrkadliť, nie?! Mohutná Brazílčanka s mužmi nemá problém, pretože žiaden si k nej nedovolí nič viac, ako sama povolí. Budí rešpekt, kade chodí, možno aj preto, že dopad jej tieňa a dupot chodidiel naznačuje jej príchod už o niekoľko minút dopredu. Aj vám sa zdá, že to Renee s posilkou trochu prehnala?  

 
Paže
Greg Valentino je vo svete kulturistiky známy ako chlapík s najväčšími pažami. Jeho gigantické ruky obdivovali mnohí, no len do momentu, kedy mu lekári museli väčšinu objemu zredukovať. Greg totiž holdoval steroidom a nebral ohľady na možné riziká, ktoré sa neskôr prejavili obrovskou krvnou zrazeninou. Svoje trápenie s pažami opísal v dokumente s názvom Muž, ktorého paže explodovali. Greg nepatrí práve k najsvetlejším príkladom športového ducha, nakoľko si okrem sterodiov mohutne pomáhal aj drogami a lekári tvrdia, že týmto počínaním svojmu telu naložil tak, že následky bude niesť do konca života. 
Sledujte GALÉRIU tých najextrémnejších kulturistov na svete.

Autor: Kubo