ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip
Čo robí striptérka, keď zlezie z tyče? Tangá s ligotavými flitrami, soláriom osmahnuté telíčko, teatrálny mejkap a lascívny výraz na tvári. Také sú striptérky, keď sa krútia okolo tyče a takto ich všetci aj poznáme. Ale aj ony sú len obyčajné ženy, čo sa budia nenamaľované, sem-tam chodia zahalené (dokonca v teplákoch, tss!), musia sa potiť vo fitku a odopierať si hranolky, aby sa im pri predvádzaní choreografií na scéne netriasli stehná.
Už ste veľkí. Uniesli ste, že Santa Claus neexistuje, unesiete aj pravdu o tom, ako žijú striptérky. Tak nech sa páči, tu máte nákuk do zákulisia jednej erotickej šou.

Lola a Grom sú šťastní manželia z Uzbekistanu, majú spolu syna a rozbehnutú kariéru dosť atypickú pre rodinne založené páry – obaja si zarábajú v striptízovom klube.

Z klubu do klubu
Zoznámili sa v taškentskom nočnom klube, kde Lola tancovala a Grom robil vyhadzovača. Rýchlo si padli do oka a románik bol na svete. V tej dobe prežíval dobre stavaný Grom krízu – po rokoch v službách polície, po pomocných lesníckych prácach a nočných šichtách vyhadzovača bol fyzicky aj psychicky totálne vyšťavený. Raz, keď sedel s kamošmi na pive, len tak mimochodom prehodil, že by radšej robil striptéra, ako zastavoval bitky opitých štamgastov. Nápad nadchol aj Lolu, a tak sa párik rozhodol, že to vyskúša.

Spotené telá, drahé náklady
Predtým, ako sa obaja postavia na pódiu vo vyzývavých outfitoch, absolvujú denný päťhodinový tréning v posilňovni. Rovnako ako na oceľovo pevné telesné schránky, nedajú dopustiť ani na kostýmy. Lola a Grom vedia, že pre striptéra je jeho pracovný odev kľúčový. Majú preto osobnú krajčírku, ktorá pre nich za štyri roky „v službe“ ušila už vyše päťdesiat kostýmov.

Doposiaľ najdrahším boli luxusne vyzerajúce Loline šaty so vsadenými Swarowskeho kamienkami za šesťsto eur. Tanečnica ich dizajn vraj videla v sne, a keď sa ráno zobudila, vedela, že ich jednoducho musí mať.

Na výbere hudby či na tanečných figúrach kolaborujú obaja manželia. Príprava jedného vystúpenia je dlhý a náročný proces, a to nielen z kreatívnej, ale i technickej stránky. Príbeh Loly a Groma tak vyvracia mýtus o ľahko zarobených peniazoch pri tyči. Je zjavné, že kto sa chce v tomto biznise presadiť, musí ukázať aj iné kvality, než len pevný zadok.

Žiarlivosť? Kdeže! 
Tváriť sa suverénne na pódiu, zatiaľ čo vśetci okolo slintajú nad telom vašej družky, musí byť tvrdý oriešok, ale Grom tvrdí, že žiarlivosť dal dávno bokom. Svoju Lolu miluje a je na ňu hrdý, keď vidí, s akou ľahkosťou vrtí zadočkom k spokojnosti prizerajúcich sa pánskych divákov.

Svojský párik, čo poviete?

Autor: Mike