ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Život ako z filmu: muž dlhé roky predstieral, že je...

7.7.2017 | Biznis

Ak by sa jeho život stal námetom pre film, išlo by o kasový trhák. Stefan Crnojevic totiž dlhé roky predstieral, že je princom z Čiernej hory, stretával sa s členmi skutočných kráľovských rodín, žil v luxusných hoteloch a priatelil sa s vatikánskymi biskupmi.

Podvodník sa nechával titulovať ako „Jeho cisárska a kráľovská výsosť Stefan Cernetic, dedičný princ Čiernej hory, Srbska a Albánska" a tvrdil, že je potomkom rímskeho cisára Konštantína a hlavou čiernohorskej kráľovskej rodiny. Cestoval po Európe v čiernom Mercedese s vlajkami svojej Čiernej hory a falošnými kráľovskými insígniami a býval v luxusných hoteloch plne zadarmo.

Kšeft roka: Podvodník obral stroj na fľaše o tisícky eur

Aby urobil svoju falošnú identitu čo najuveriteľnejšou, založil si dokonca vlastnú webstránku a niekoľko účtov na sociálnych sieťach. Tu pravidelne zverejňoval fotky, na ktorých sa nachádzal so známymi aristokratmi. Medzi nimi bol napríklad monacký princ Albert či grécka a dánska princezná Irena.

Stefanovo krytie fungovalo dlhé roky. Zúčastňoval sa recepcií po celej Európe a jednu dokonca usporiadali na jeho počesť. Dokonca pred ním pokľakla Pamela Anderson v domnienke, že ide o kráľovskú osobu.

Študentka predáva pozitívne tehotenské testy, dôvod vás zarazí

Približne pred rokom ho však začali vyšetrovať talianski policajti. Stalo sa tak potom, ako sa ubytoval v luxusnom talianskom hotelovom rezorte vo Fasane. Účet za pobyt nechal poslať macedónskej ambasáde, ktorá však hotelu poslala takúto odpoveď: „Neposielajte nám účty. Nemáme princa a určite žiadneho nezdieľame s Čiernou horou."

Crnojevic sa momentálne nachádza vo väzení a čaká na verdikt súdu. Ako sa totiž ukázalo, nepochádza z Čiernej hory a dokonca ani z Balkánu, ale práve z Talianska, takže za mrežami sedí vo svojej rodnej krajine. Na druhej strane pred ním pokľakla Pamela Anderson, a to si môže povedať len máloktorý chlap.

Autor: Noel
Foto: FB/StefanCrnojevic


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáte sa vo svete rozprávok?
Otestovalo sa 45983 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes