ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

V japonskom hoteli sa o vás postará zvláštny personál, je zložený z...

21.4.2017 | Biznis

Na dovolenke vám budú slúžiť roboty namiesto personálu z mäsa a kostí. Nejde o žiadne sci-fi, ale skutočný hi-tech hotel. V japonskom meste Nagasaki naozaj funguje hotel Henn-na, kde je namiesto ľudských zamestnancov robotický personál.

Ak sa tam budete chcieť ubytovať, tak na recepcii budete komunikovať s robotom a môžete si vybrať, či vás obslúži dinosaurus alebo robotická žena. Na recepcii je vám vždy pripravený pomôcť aj malý android, ktorého sa môžete opýtať na čokoľvek, pretože je sprievodcom v hoteli.

Umelá inteligencia sa postará aj o vašu batožinu, pomocou autonómneho vozíka, na ktorom bude vaša batožina, budete navigovaný až do vašej izby. Pri vstupe do izby môžete namiesto obyčajnej kartičky použiť zariadenie na rozoznanie tváre, ktorým si tiež môžete odomknúť dvere.

VIDEO: Američan chcel vidieť Slovensko: Ako u nás pochodil?

Aj na izbe budete mať robotického sluhu - asistenta, na ktorého sa môžete kedykoľvek obrátiť. Zapne vám televízor, zhasne svetlo, povie predpoveď počasia a zobudí vás, kedy budete potrebovať.

Roboty sa starajú aj o údržbu hotela, umývajú podlahy, okná a kosia trávnik. Robotické sú dokonca aj rybičky v akváriu na recepcii.

V priestoroch hotela môžete stretnúť aj hotelového domáceho miláčika v podobe malého robotického dinosaura, s ktorým sa môžete pohrať a zabaviť.

Kaviareň alebo reštauráciu by ste v tomto hoteli hľadali márne, jedlo a nápoje si môžete dať z automatov rôzneho druhu. V blízkej budúcnosti plánuje hotel zaviesť donášku jedla z okolitých reštaurácii pomocou dronu.

Ako nestvrdnúť v sedavom zamestnaní

Rozhodne ide o neštandardný hotel, veď už jeho názov to naznačuje. Henn-na hotel v preklade znamená čudný hotel.

Ako to v takom robotickom hoteli vyzerá, si môžete pozrieť vo videu, ktoré sa nachádza nižšie.

Autor: Tatiana
Foto: Amusing Planet


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes