ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Rozbila šperk za desiatky tisíc, neuveríte, čo spravila potom

11.7.2017 | Biznis

Ak v obchode rozbijete tovar s nízkou cenou, často sa stane, že ho nemusíte zaplatiť. Istá žena v Číne však také šťastie nemala. Predmet, ktorý sa jej podarilo zničiť, totiž nestál pár jüanov.

Žena bola práve na výlete a rozhodla sa pre návštevu trhoviska v čínskom meste Ruili, ktoré je známe práve vďaka množstvu klenotníctiev. Pri prezeraní si jedného z vystavených šperkov však nebola dostatočne opatrná a rozbila ho.

Ak by sa jej z rúk vyšmykol klenot za pár stoviek, zrejme by ju tu nepotešilo, no dotyčná zničila nefritový náhrdelník za 300-tisíc jüanov, čo je v prepočte asi 38-tisíc eur. Keď sa od predavača dozvedela cenovku šperku a zistila, že ho bude musieť zaplatiť, odpadla.

Najdrahší náhrdelník sveta: takto vyzerá

Úrady ani médiá jej meno nezverejnili. Pri páde si našťastie vážnejšie neublížila, keď ale opäť nadobudla vedomia, realita jej dala krutú facku. Úľavou pre nešikovnú turistku môže byť aspoň fakt, že úrady náhrdelník neocenili na 300-tisíc jüanov, ale „len" 180-tisíc (23-tisíc eur).

Na čínskych sociálnych sieťach sa okamžite strhla prudká debata o tom, kto je tomuto incidentu na vine. Na jednej strane sú ľudia, ktorí ženu odsudzujú za to, že nedávala pri narábaní s tak drahým šperkom dostatočný pozor. Iní však tvrdia, že časť viny by mal niesť aj predajca, nakoľko ponúkal na predaj mimoriadne drahý tovar bez toho, aby zaistil jeho bezpečnosť. Sčasti majú pravdu, pretože predávať náhrdelník za stovky tisíc jüanov ako jablká je predsa len trochu riskantné.

Najstarší zlatý náhrdelník: objavili ho v Amerike

A čo si myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Autor: Noel
Foto: CGTN


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes