ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Pracháči, čo vám dajú peniaze zadarmo. Musíte byť ale chudobní

27.12.2016 | Biznis

Sú ľudia, ktorí majú značný majetok, ale neplánujú z neho ani cent utratiť. Iní zasa celkom štedro roztvárajú peňaženku a nemajú problém podporiť tých, ktorí v živote také šťastie nemali. Aj vy sa môžete postaviť do radu, ale pozor. Miliardári si vyberajú len skutočne chudobných.

Michael Dell

Mnohí z nás majú počítače tohto pána na pracovnom stole. Nie je to však len výborný obchodník a magnát, ale aj veľký filantrop. Podľa odhadov už na charitu rozdal viac ako 1,1 miliardy dolárov a dokonca naposledy pustil 25 miliónov dolárov na 211 nových nemocničných lôžok v Austine. Tomu sa povie pekný darček na Vianoce.

Ted Turner

Meno tohto človeka už moderná generácia príliš nepozná, ale pred desiatkami rokov bol rovnakým pionierom ako dnes hviezdy z youtube. Je totiž zakladateľ CNN a napríklad v roku 1997 daroval jednu miliardu Organizácii spojených národov na podporu programov súvisiacich so zlepšovaním zdravia žien. Okrem toho viac ako miliardu roztopil aj na chudobných, nemajetných a tých, čo sú v núdzi. Zaradil sa nielen k najväčším mediálnym postavám v histórii, ale aj filantropom.

Jon Huntsman

V Amerike ho pozná skoro každý. Pod jeho krídla spadá najväčšia výroba polystyrénu za oceánom. Sám zo svojich peňazí nalial do výskumu proti rakovine už 1,2 miliardy dolárov. To však nie je všetko. Práve tento pán oslovil aj Warrena Buffetta a Billa Gatesa, aby spoločne pustili pár grošov a dali sa na charitu. Ani jeden z nich takúto výhodnú ponuku neodmietol.

Mark Zuckerberg

Má krátko po tridsiatke a už si uvedomuje, že mnohí užívatelia jeho siete nemajú ani na základné potraviny. Tento chalanisko má množstvo prvenstiev. Patrí k najbohatším ľuďom na svete, patril k najbohatším najmladším a dnes je aj v úzkej skupine tých, čo zo svojho majetku venovali poriadne tučný balíček. Na charitu nadelil už viac ako 1,6 miliardy dolárov. A zďaleka nekončí.

Michael Bloomberg

Zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Bloomberg Media, ktorá sa špecializuje na dáta z finančného sveta. Je prvý, kto vie, čo sa vo svete financií aktuálne deje. O peniaze nemá núdzu a býva poriadne štedrý. Ako hovorí, rád rozdáva a tak mu ani nechýbajú tri miliárd, ktoré si už odoprel, aby mali chudobní lepší život.

Bill Gates
Svet je stále dobre vyvážený, ak je najbohatší človek aj najväčším donorom. Keď Bill prijal hodenú rukavicu od Huntsmana, ani sám netušil, ako to dopadne. Tento počítačový guru prostredníctvom nadácií spravil svet o už 25 miliárd dolárov lepší.

Autor: Marcos


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo si pamätáte z matematiky?
Otestovalo sa 52568 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes