ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Práca, o ktorej sníva každý: testovanie gaučov na plný úväzok

4.4.2017 | Biznis

Anna má 26 rokov a prácu jej závidia nielen mnohí rovesníci, ale aj väčšina ostatných ľudí, ktorí vedia, čo táto mladá Ruska robí. Na plný úväzok je totiž zamestnaná ako testovačka gaučov.

Jedným z najväčších výrobcov nábytku v Rusku je firma MZ5 Group. Tá pred vyše mesiacom spustila výberové konanie na pozíciu „testovač gaučov". Hoci všetky pohovky sa skúšajú v špecializovanom laboratóriu, manažment rozhodol, že kvôli zákazníkom je potrebné nájsť aj človeka, ktorý gauče otestuje v reálnych podmienkach.

Dalo sa čakať, že o pozíciu snov bude enormný záujem. Do MZ5 Group prišlo v priebehu niekoľkých dní vyše päťtisíc žiadostí o prácu. „Kandidátov sme vyberali v niekoľkých kolách," uviedla hovorkyňa firmy Anastasia Russkich. „Najprv sme prezreli životopisy a následne vhodných ľudí pozvali na pohovor. Samozrejme sme sa ich hneď pýtali, prečo majú o túto pozíciu záujem."

Najhoršie, ale stopercentne skutočné zamestnania

Počet kandidátov napokon skresali na sedem, a práve z tejto skupiny vyšla víťazne 26-ročná marketingová odborníčka Anna. Naozaj by nás zaujímalo, akými kvalitami prekonala svojich konkurentov, keďže si dosť dobre nevieme predstaviť, čo musí človek vedieť, aby mohol celý deň sedieť na gauči.

Anna o sebe hovorí, že je mimoriadne aktívna. Napriek tomu sa jej myšlienka, že bude desať hodín denne vysedávať na rôznych pohovkách, zdala mimoriadne lákavá. V jej práci platí jednoduchá rovnica: čím viac času strávi na gauči, tým lepšie sa jej darí pripomienkovať konštrukciu a zlepšovať pohodlie daného typu nábytku.

Žena, ktorá je príšli pekná, aby ju zamestnali

Momentálne je v trojmesačnej skúšobnej dobe a jej mesačný plat má zatiaľ výšku 56-tisíc rubľov, teda asi 930 eur. Ak sa osvedčí, mzda jej ešte porastie. Nie zlá výplata pre niekoho, kto celý deň len vysedáva, čo poviete?

Autor: Liam

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes