ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Parádny benefit: zamestnancom platia 13 eur za každé zhodené kilo

23.5.2017 | Biznis

Obezita sa stala doslova civilizačnou chorobou. Už niekoľko rokov sa rýchlo šíri nielen medzi dospelými, ale aj medzi deťmi. Boj s ňou v dnešnom konzumnom svete nie je jednoduchý, zdá sa však, že istý čínsky podnikateľ prišiel na to, ako donútiť ľudí schudnúť.

Wang Xuebao je hlavou investičnej konzultačnej spoločnosti v čínskom meste Si-an. Každému zo svojich zamestnancov dal jedinečnú príležitosť, ako si privyrobiť: za každý kilogram váhy, ktorý sa im podarí zhodiť, dostanú 100 jüanov, v prepočte asi 13 eur.

Podnikateľ si totiž uvedomil, že on i jeho podriadení trávia väčšinu bdelého stavu takmer bez pohybu sediac za stolmi. V spojení s nezdravou stravou to znamenalo, že mnohí z nich začali rýchlo priberať.

V marci teda spustil jedinečný benefit. Namiesto toho, aby zamestnancom preplácal permanentky do posilňovní, rovno im ponúkol peniaze za zhodené kilá. Stalo sa presne to, čo očakával. Ľudia začali zdravšie jesť a niektorí dokonca namiesto výťahov začali používať schody, len aby prémie za chudnutie získali.

Jedna z pracovníčok schudla za dva mesiace až 20 kíl, vďaka čomu zarobila 260 eur. Za jej úspechom je však poctivá drina a Wang tvrdí, že každý, kto v jeho firme schudne, si peniaze zaslúži.

Len za jeden kilogram sa peniaze samozrejme nevyplácajú. Na začiatku projektu sa museli zamestnanci odvážiť a až keď zhodili najmenej tri kilogramy, dostali sľúbenú odmenu.

Wang tvrdí, že úspech tohto benefitu ho veľmi milo prekvapil. Nečakal, že sa medzi pracovníkmi stane až tak obľúbeným. Na sociálnych sieťach si však vyslúžil aj pár uštipačných komentárov najmä od ľudí s nadváhou, ktorí tvrdili, že by pri ich chudnutí Wang skrachoval.

My každopádne jeho nápadu fandíme. V Číne totiž hrozí, že do roku 2030 bude obézna až štvrtina detí. A ako sú na tom Slováci? Biedne. Podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie z roku 2015 malo 60 percent obyvateľov Slovenska nadváhu, pričom až u štvrtiny z nich sa dalo hovoriť o obezite. Nad takým benefitom, aký majú k dispozícii v Číne, by sa teda zrejme mali zamyslieť aj slovenskí zamestnávatelia.

Autor: Noel
Foto: Youtube


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Česká republika porazila vo finále MS v hokeji Ruskú federáciu. Rusi im asi po týždni poslali list. Gratulujeme.STOP. Boli ste silný súper.STOP. Ropa STOP. Zemný plyn STOP.

 
Virtuálny barBull Driver Bull Driver
  • 4,5 cl vodky
  • 9 cl Red Bullu
  • 9 cl pomarančovej šťavy
 
Hra na dnes