ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip
   

Najpopulárnejší ľudia na Facebooku

15.9.2012 | Biznis

Tešíte sa z každého pribudnutého priateľa, alebo si radšej pridávate len tých, s ktorými chcete byť v úzkom kontakte? Na popularite na základe počtu priateľov si nezakladajú len deti a pubertiaci, ale aj známe celebrity, ktoré sa v počtoch lajkov na svojich stránkach radi predbiehajú. Viete, kto je nekorunovaným kráľom Facebooku, a kto mu šliape na päty?

Bob Marley vs. Akon
Rapper Akon sa naplno venuje nie len hudobnej tvorbe a produkcii, ale aj svojmu profilu na sociálnej sieti. Každodenné updaty, novinky, fotografie a pozdravy fanúšikom mu dajú síce zabrať, no výsledok stojí za to. Akon sa teší z deviateho miesta rebríčka najobľúbenejších ľudí Facebooku vďaka 41 824 058 lajkom. V tesnom závese za žijúcim umelcom je večne živá legenda Bob Marley, ktorý dokazuje, že reggae je živé aj 30 rokov po jeho smrti. Potvrdzuje to 40 169 711 aktuálnych lajkov.  

Katy vs. Ronaldo
Populárna speváčka Katy Perry si silu marketingu uvedomuje veľmi dobre. Napokon, pred niekoľkými rokmi o jej existencii nikto netušil a dnes sa teší z 46 217 590 lajkov na Facebooku a vypredaných koncertných šnúr. Vo svete ikonických pop idolov to má športovec ťažké, no keď robí všetko preto, aby svoj status celebrity v bulváre potvrdzoval dennodenne, môže sa stať, že pop divu na 8. mieste najpopulárnejších ľudí na Facebooku predbehne aj futbalista. Cristiano Ronaldo je toho živým dôkazom. Lajkuje ho 48 362 217 ľudí.  

Justin vs. Michael
Napriek tomu, že sa nám snaží naznačiť, že mu patrí svet, čísla jednoducho nepustia. Justin Bieber je len šiestym najobľúbenejším človekom na sieti. Vďaka 46 508 828 lajkom síce prekonal iné hviezdy hudobného neba, no rozhodne nie je tou najjasnejšou z nich. Súčasného princa popu o zopár miliónov predbehol večný kráľ, Michael Jackson, ktorého oficiálny profil sa páči 51 791 133 používateľom Facebooku. 

Gaga vs. Shakira
Jedným z najväčších prekvapení rebríčka, je bezpochyby tretia priečka pre kolumbijskú divu Shakiru. Tie najlepšie roky kariéry má dávno za sebou, napriek tomu predbehla hudobné legendy, i miláčikov tínedžerov. 54 426 977 fanúšikov sleduje jej život na sociálnej sieti každý deň. O niečo menej fanatikov miluje bláznivý život a garderóbu speváčky Lady Gaga, ktorá je dnes už štvrtou najpopulárnejšou osobou na sieti s 53 260 587 lajkmi.  

Druhá Rihanna
Talentovaná a večne sexi Rihanna ohuruje svet už niekoľko rokov nie len sexi pózami a nezastaviteľnou produkciou hitov, ale aj titulkami v bulváre a bujarým osobným životom. O ten javí záujem 60 252 200 ľudí na jej facebookovskom profile. Kariéra krásnej čokoládky však stále napreduje a tak nás neprekvapí, keď sa naštve a svojho jediného premožiteľa nejakým šikovným marketingovým trikom tromfne. Kto ním je? 

Najpopulárnejší z najpopulárnejších
Jeho meno by ste tu nečakali, no predsa je to tak. Na začiatku augusta sa stal s rovnými 60 miliónmi fanúšikov oficiálne najobľúbenejším človekom na sieti, kde ako prvý prekonal túto hranicu. Dnes je na hranici ďalšieho milióna s 60 997 261 fanúšikmi. Eminem tak kraľuje nie len rapovému svetu, ale aj virtuálnej realite Facebooku, ktorému venuje jeho tím pomerne dosť času. Kontakt s fanúšikmi je predsa to, čo z neho robí hviezdu.  

Autor: Michal

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo si pamätáte z matematiky?
Otestovalo sa 52574 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo je na svete najspravodlivejšie rozdelené? Rozum. Každý si myslí, že ho má dosť.

 
Virtuálny barOrange Summer Orange Summer
  • 3 cl jahodovej šťavy
  • 1 lyžička cukru
  • 5 cl pomarančovej šťavy
  • 3 cl citrónovej vodky
  • jahoda
  • kúsok pomaranča
 
Hra na dnes