ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

5 vecí, kvôli ktorým vás ľudia nebudú mať radi: Robíte ich aj vy?

25.1.2017 | Biznis

Ľudia sa delia na obľúbených a neobľúbených. Ak chcete patriť do prvej kategórie, tak by ste si mali dať pozor na veci, ktoré vás môžu pripraviť o popularitu.

1. Zdieľanie priveľa fotografií na Facebooku

Ak zavesíte na Facebook fotky z práce, z rande, z párty s kamošmi, z koncertu a to všetko stihnete v priebehu jedného dňa a budete to robiť pravidelne, tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude vaša popularita medzi priateľmi a známymi výrazne klesať. Skúste sa na to pozrieť aj zo strany ľudí, ktorí uvidia obsah, ktorý zdieľate. Naozaj musia vedieť o vás úplne všetko?

Na zdravie! Chlapi by sa mali stretávať s kamarátmi aspoň dvakrát týždenne

2. Veľmi veľa alebo málo priateľov na Facebooku
Výskumy ukázali, že osoby, ktoré na Facebooku menej než sto alebo viac než 400 priateľov, majú obľúbenosť medzi ľuďmi výrazne nižšiu. Optimálny počet facebookových kamarátov dospelého človeka je okolo 300. Ale ak sa pohybujete v komunite, kde má skoro každý okolo 1000 priateľov, tak aj vy by ste mali mať zhruba rovnaký počet.

3. Vypytovanie sa otázok a nehovorenie o sebe

Ľuďom okolo vás je veľmi nepríjemné a znižuje vám kredit, ak sa ich neustále na niečo vypytujete a vyzvedáte bez toho, aby ste prezradili čokoľvek o sebe. Váš konverzačný partner sa tak môže cítiť ako na výsluchu. Nabudúce si dobre rozmyslí, či sa bude chcieť zdôverovať záhadnému a zvedavému neznámemu, alebo sa radšej stretne s niekým iným.

4. Skrývanie emócií
To, že budete rezervovaný a nebudete prejavovať emócie, vám v zlepšovaní medziľudských vzťahov nepomôže, práve naopak, vaša obľúbenosť bude klesať. Najlepšie je nepretvarovať sa a byť sám sebou, pretože iba vtedy dokážu byť kamarátske i pracovné vzťahy úprimné a funkčné.

Ako vysvetliť kamarátovi, nech neťahá frajerku na každé stretnutie

5. Stresovanie sa

Omnoho lepšie sa komunikuje s niekým uvoľneným a v pohode, než s klbkom nervov. Ak ste vystresovaný, prezradí vás aj váš telesný zápach. Pot zo stresu totiž zapácha inak, než športový pot a vaše okolie ho ucíti, aj keď si to neuvedomíte. Zápach je natoľko silný vnem, že ľudia si vás zapamätajú ako toho „smraďocha“, tak si dajte na to pozor a nestresujte sa. Veď život netreba brať príliš vážne.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáte sa v gangsterkách?
Otestovalo sa 9899 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes