ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

10 NAJ-úspešnejších ľudí, ktorí mali SMOLU

30.7.2012 | Biznis

Byť v správny čas na správnom mieste, je v konečnom dôsledku oveľa dôležitejšie, ako talent, či schopnosti človeka. Svedčia o tom aj príbehy úspešných ľudí, ktorým sa po sérii neúspešných pokusov konečne podarilo presláviť v politike, vede, či šoubiznise. A mnohí z nich sa stali doslova ikonami v odbore, ktorý im spočiatku zatvoril dvere priamo pred nosom. A nie raz.

Vytrvali
Našťastie pre nás, títo ľudia sa nevzdali a vytrvalo skúšali svoje šťastie znova a znova aj keď im okolie práve neprialo. Vedeli ste napríklad, že učitelia Thomasa Edisona tvrdili, že je príliš hlúpy na to, aby sa dokázal niečo naučiť a zužitkovať vo svojom živote? A dnes vďaka tomuto „hlúpemu“ človeku celý svet svieti. O svojom cieli ani na chvíľu nezapochyboval, napriek tomu, že než sa mu podarilo konečne rozsvietiť žiarovku, tisícka predošlých pokusov mu nevyšla.

S podobným odhodlaním svoje šťastie skúšal aj Steven Spielberg, ktorého na vysnívanú univerzitu neprijali tri krát. O odmietnutí vedel svoje aj ikonický Charlie Chaplin, ktorého filmoví producenti niekoľko krát zrušili kvôli obavám, že jeho prejavu nebudú diváci rozumieť. Ako náhle svoju šancu dostal, stal sa najobľúbenejšou hviezdou strieborného plátna. Podobný príbeh píše aj životopis najslávnejšej herečky všetkých čias. Marilyn Monroe sa o hereckú kariéru pokúšala dávno pred tým, než prerazila, no podľa producentov nebola dostatočne talentovaná ani pekná na to, aby sa stala herečkou.

Irónia?
Ani kariéra kráľa rozprávok, Walta Disneyho, nebola práve písaná ružovým perom. Pracoval ako novinár, no z viacerých redaktorských pozícií ho vyhodili, zväčša pre nedostatok fantázie a dobrých nápadov. Následne mu stroskotalo viacero snáh o rozbehnutie vlastného biznisu a séria neúspechov sa na neho valila do momentu premiéry jeho filmu Snehulienka. Dnes je ikonou všetkých detských izieb a kráľom fantázie.

Alberta Einsteina poznáme ako jedného z najvýznamnejších fyzikov v histórii. Jeho zmýšľanie bolo vždy iné a práve vďaka tomu si prevzal Nobelovu cenu za prínos v tomto odbore. Nie vždy však jeho odlišnosť považovali za prednosť. Do 4 rokov Albert nerozprával a čítať začal v siedmych. Preto ho učitelia v škole považovali za pomalšieho a mentálne nie úplne v poriadku.

Ani talent Jerryho Seinfelda nebol spočiatku úplne pochopený. Ako začínajúceho kominka ho publikum neustále vypískavalo a ľudia na jeho vystupovanie reagovali pomerne negatívne. Dnes ho považujeme za jedného z najvýznamnejších komikov s najúspešnejším komediálnym seriálom v histórii. Na ružiach nemala v živote ani kariére ustlané ani najväčšia osobnosť televíznych talk šou, Oprah Winfrey. O svoj prvý job v televízii prišla vraj pre kŕčovitosť prejavu. Druhý pokus však dopadol celkom úspešne a dnes ju považujeme za kráľovnú tak šou a najtučnejším kontom televíznej moderátorky vôbec.

Smutný koniec a nový začiatok
Väčšina z týchto ľudí sa napriek ranám osudu vypracovali na špičku vo svojom odbore, no nie každému sa podarilo dosiahnuť úspech počas života. Vincent Van Gogh predal vo svojom živote len jeden obraz, aj to svojmu priateľovi a za pár drobných. Dnes patria jeho diela k najdrahším na svete.

Nezamestnaná, rozvedená slobodná matka na podpore. Takto začínala svoju miliónovú kariéru autorka knižnej série o čarodejníkovi Harrym Potterovi, J.K. Rowlingová. Dnes je zapísaná v análoch ako prvý človek, ktorý zarobil miliardu písaním kníh.

Autor: Michal

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes