ATLAS.SK: Nedeľa, 23.4.2017
meniny má Vojtech
   

Telesné pachy, ktoré by ste nemali ignorovať

28.2.2017 | Zdravie

Výrazný telesný zápach po športovom výkone, po jedle zo strukoviny alebo po stresujúcom zážitku je bežná vec, ale niekedy vás telo zápachom upozorní na problém, ktorý nie je vidieť. Pozrite sa, v ktorých prípadoch treba spozornieť, keď zacítite niečo neobvyklé, lebo môže ísť o vážnu zdravotnú komplikáciu.

Ovocná aróma v dychu je príznakom cukrovky

Ak sa vo vašom dychu objaví ovocná aróma, podobná ovocným destilátom, je veľké riziko, že u vás prepukol diabetes. Vo vašom tele sa začne tvoriť viac kyselín, ktoré vytvárajú alkoholovú ovocnú arómu, tú však nemusíte spozorovať vy, ale vaše okolie. Každopádne, lekár z vášho dychu okamžite rozozná, že niečo nie je v poriadku.

Príliš zapáchajúca stolica je symptómom intolerancie laktózy
Žiadna stolica nie je voňavou záležitosťou, ale ak ucítite, že vaše exkrementy začali zapáchať viac, než bolo u vás obvyklé, je možné, že vaše telo začalo mať problém s laktózou. Skúste si odsledovať, či má vaša stolica výraznejší zápach po konzumácii mliečnych výrobkov.

FOTO: Duševné poruchy vysvetlené pomocou kresieb

Silne aromatický moč môže značiť zápal močových ciest
Keď váš moč začne mať arómu pripomínajúcu chemikálie, je to znak, že vo vašich močových cestách je infekcia, resp. zápal. Okrem bežného zápalu môže výrazne zapáchajúci moč indikovať aj vážnejší problém, napríklad obličkové kamene, zväčšenú prostatu alebo cukrovku. Keď si všimnete, že váš moč zvláštne zapácha, odložte ostych a navštívte lekára so žiadosťou o vyšetrenie vzorky moču.

Za zlý dych možno môže spánkové apnoe
Pravidelne si pred spánkom kvalitne umývate zuby a aj tak sa prebúdzate s veľmi nepríjemným pocitom v ústach? Za zlým ranným dychom môže byť spánkové apnoe, čiže stav, kedy sa počas spánku zastaví dýchanie. Apnoe vedie k tomu, aby ste v noci dýchali cez ústa, čím sa vaša ústna dutina veľmi vysuší. To spôsobuje množenie baktérii a vďaka nim máte potom zapáchajúci dych.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku
Otestujte si svoje erotické IQ
Otestovalo sa 30696 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tá moja žena je ale pekná šlapka! Keď som sa vracal zo služobnej cesty, ešte som aj telegram poslal, a aj tak som ju našiel s milencom, - sťažuje sa priateľ priateľovi. Potom sa zamyslí a dodáva: - A možno ani nie je šlapka, možno len nedošiel ten telegram.

 
Virtuálny barKapitänleutnant Kapitänleutnant
  • 3 cl brandy
  • 3 cl likéru Cointreau
 
Hra na dnes