ATLAS.SK: Sobota, 30.7.2016
meniny má Libuša
   

Predĺženie penisu: Viete, do čoho idete?

15.4.2009 | Zdravie

Veď to poznáte. Veľakrát je pre nás dôležitejšia veľkosť a kvantita pred kvalitou. Mať veľké auto, veľkého psa, veľký dom, veľké pery, veľké prsia, veľký penis. Máme to ukryté kdesi v podvedomí, že čo je väčšie, je aj lepšie.  

Veľkosť penisu býva častým predmetom záujmu mnohých mužov, ale aj žien. Môže za to mýtus veľkých falusov, ktoré sú znázorňované v literatúre, sochárstve, výtvarnom umení. Preto mnohí muži považujú veľkosť svojich penisov za najdôležitejší faktor pri hodnotení svojich mileneckých kvalít. Tu vzniká ale problém, lebo takéto ponímanie mužnosti môže prispievať k zníženiu sebavedomia muža a vzniku pocitov úzkosti.

Psychológovia a sexuológovia jednoznačne potvrdzujú, že presvedčenie muža o malom penise väčšinou tkvie v nie menšej „výbave“, ale je výsledkom vlastných vsugerovaných presvedčení, ktoré vychádzajú z nedostatočných informácií. Napríklad mnoho mužov nevie, že ženská pošva z hľadiska prežívania pohlavného styku je najcitlivejšia vo svojej prvej – vonkajšej tretine.

Hoci prienik penisu do hĺbky pošvy môže byť vnímané ako príjemné, na uspokojenie ženy to zvyčajne vôbec nie je potrebné. A mimochodom, mnohé ženy hĺbkovú penetráciu vnímajú bolestivo. Koniec – koncom, prieniky penisu do pošvy možno kontrolovať aj zmenami polôh, z ktorých niektoré umožňujú prirodzene hlbší prienik.

Väčšinou platí, že menšie penisy v stave kľudu majú tendenciu sa pri erekcii viac zväčšiť ako tie, ktoré sú v ochabnutom stave dlhšie. Penis je pre každého muža fyziologicky, ale aj psychologicky veľmi dôležitá a citlivá vec. Pre kvalitný a spokojný milostný život naozaj nie je dôležitá dĺžka mužského pohlavného orgánu.

Podstata tohto problému tkvie viac v hlave ako v penise. Pre tých, ktorí tomu ale neveria, plastická chirurgia prináša možné riešenia. Tie sú síce rizikové a odporúčajú sa iba pri jasných medicínskych dôvodoch, keď veľkosť penisu pri stoporení dosahuje najviac 2,5 cm. Vtedy je operácia nutná, lebo muž nedokáže mať pohlavný styk. Preto bežná veľkosť v rozmedzí 12 až 18 cm nespôsobuje mužovi žiadne funkčné problémy.

Samotná operácia trvá asi polhodiny. Pri zákroku lekár nareže kožu na bruchu a tkanivo nad koreňom penisu, smerom k lonovej kosti. Výsledkom operácie vlastne je to, že penis akoby vytiahne z brušnej dutiny a tak vyzerá dlhší. Ku pooperačným komplikáciám patria infekcie, krvácanie, jazvy, či možná porucha potencie.

V súčasnosti existuje aj neinvazívna metóda predĺženia penisu prostredníctvom prístroja pod názvom Andropenis – Extender. Je to krúžok napojený na niekoľko piestov, ktoré sa postupne napínajú a tak dochádza k zmnoženiu tkanivových buniek vďaka trakčnej sile. Výrobcovia garantujú trvalé predĺženie penisu od 3 do 5 cm. Avšak iba za predpokladu neustáleho „naťahovania“ penisu, lebo tkanivo penisu má prirodzenú schopnosť skracovať sa.

Preto, chlapi, nemajme utkvelú predstavu, že 2 – 3 centimetrov naviac z nás zrazu urobia lepších chlapov.  Tajomstvo dobrých milencov predsa tkvie v úplne inom, nie?

Autor: Radomír

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

HISTORICKÝ ŠPECIÁL MAGAZÍN.SK

Zaujíma vás história? Tu sa jej nabažíte do sýtosti.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Ja som veľmi rada, že mi manžela vybrali rodičia. Pri pomyslení, že som si takého idiota vybrala sama, by ma porazilo."

 
Virtuálny barBanánový Punč Banánový Punč
  • 2 cl marhuľového brandy
  • 5 cl vodky
  • 1/2 nakrájaného banána
  • 1/2 citróna
  • 20 cl sódy
  • mäta
 
Hra na dnes