ATLAS.SK: Nedeľa, 28.5.2017
meniny má Viliam
   

Mama zmrzačila 5-ročné dieťa v soláriu!

4.5.2012 | Zdravie

Amerika má ďalší škandál! Na súde prebieha proces s matkou, ktorá mala vziať svoju len 5-ročnú dcérku do solária, kde dieťa údajne utrpelo početné popáleniny. Obvinená sa však bráni, že je nevinná!

Patricia Krentcil z amerického štátu New Jersey má už na prvý pohľad problém s odhadom zdravej dávky umelého opálenia. Jej posadnutosť soláriami nie je práve poľahčujúcou okolnosťou v prípade, v ktorom figuruje ako obžalovaná.

Patriciu obvinili, že vzala svoju 5-ročnú dcérku Annu so sebou do solária a dovolila jej opáliť sa v jednej z búdok. Annina učiteľka vo škôlke si totiž náhodou všimla, že dieťa má telo posiate popáleninami. Okamžite kontaktovala políciu. Samotná Anna prezradila školskej zdravotnej sestre, že k zraneniam prišla „pri opaľovaní s maminkou“.

Patricia Krentcil však obvinenia vehementne odmieta, tvrdiac, že je výborná matka a nikdy by nebola taká hlúpa, aby svoju maloletú dcéru vystavila početným zdravotným rizikám, spojeným s opaľovaním v soláriu. V obhajobe uvádza, že Anna ju len sprevádzala, ale počkala von, kým sa mama opáli. K popáleninám údajne dcérka prišla pri hre vonku.

Ku ktorej verzii sa súd prikloní, je zatiaľ otázne. V Spojených štátoch platí prísny zákaz opaľovania v soláriách pre osoby mladšie ako 14 rokov. Mladiství do 18 rokov môžu umelo chytať brondz len s podpísaným povolením od rodiča.

Red

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

– Príde chlap na úrad a úradníčka sa ho pýta:
- Ako sa voláte?
- Jajajaján Nnnonononovvávávák.
- Aha, vy ste koktavý...
- Ale čoby, koktavý bol môj otec a matrikár bol debil.

 
Virtuálny barCoffee Becher Coffee Becher
  • 4 cl Becherovky
  • 1,5 cl kávového likéru
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • Ľad
 
Hra na dnes