ATLAS.SK: Nedeľa, 23.4.2017
meniny má Vojtech
   

Ako nestvrdnúť v sedavom zamestnaní

3.4.2017 | Zdravie

Bolesti chrbtice a zápästia, ochabovanie svalstva, nárast tuku v tele. Toto všetko sú nežiadúce vedľajšie efekty sedavej práce. Pokiaľ aj vy celú pracovnú dobu presedíte, máme pre vás pár metód, vďaka ktorým budete fit aj so sedavým zamestnaním.

Chodievajte po schodoch

To najmenej, čo môžete pre seba spraviť je, aby ste sa naučili chodievať po schodoch. Prestaňte v práci aj doma používať výťah a namiesto toho sa vyberte po schodoch. Pokiaľ nemáte žiadnu kondičku, tak prvé dni budú pre vás veľmi náročné, budete sa zadýchavať a potiť sa, ale každým dňom sa to bude zlepšovať a po niekoľkých týždňoch budete schopný vybehnúť niekoľko poschodí ako kobylka.

Neseďte strnulo

Najhoršie čo sa vám pri práci za počítačom môže stať je to, že budete sedieť bez pohnutia niekoľko hodín v kuse. Majte na stole nejakú malú penovú loptičku, ktorú budete stláčať. Nemá to iba antistresové účinky, ale pomôže vám to trochu precvičiť stŕpnuté prsty.

Pite viac vody
Okrem toho, že pitný režim je nesmierne dôležitý pre správne fungovanie vášho tela, vďaka nemu budete musieť chodievať častejšie na toaletu a teda aj postaviť sa od stola a rozhýbať stuhnuté končatiny. Zdá sa to ako hlúposť, ale aj takáto drobnosť zabráni tomu, aby ste neustále sedeli.

Čo robíte so stresom? Ženy sa väčšinou prejedajú a muži...

Použite technológie

Aj keď práve technológie nás nútia sedieť celé dni, niektoré moderné výdobytky sú dostatočne smart na to, aby vám vedeli pomôcť dostať sa do kondície, alebo vás v nej udržať. Inteligentné hodinky vám dokážu merať dennú aktivitu a pripomínať vám, že sa treba hýbať. Ak nie ste fanúšikom smarthodiniek, minimálne používajte časovač na mobile alebo na počítači, ktorý vás každú hodinu upozorní, že je čas na mentálny odpočinok a urobenie niečoho prospešného pre vaše telo.

Meetingové prechádzky

Keď potrebujete riešiť nejaké pracovné záležitosti, nemusíte sa o tom rozprávať v kancelárii ani v zasadačke. Využite jarné počasie a dajte si poradu počas prechádzky po okolí. Čerstvý vzduch vám možno pomôže prísť na nejaký prevratný nápad.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku
Vyznáte sa v metale?
Otestovalo sa 9808 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tá moja žena je ale pekná šlapka! Keď som sa vracal zo služobnej cesty, ešte som aj telegram poslal, a aj tak som ju našiel s milencom, - sťažuje sa priateľ priateľovi. Potom sa zamyslí a dodáva: - A možno ani nie je šlapka, možno len nedošiel ten telegram.

 
Virtuálny barKapitänleutnant Kapitänleutnant
  • 3 cl brandy
  • 3 cl likéru Cointreau
 
Hra na dnes