ATLAS.SK: Piatok, 27.5.2016
meniny má Iveta
   

VIDEO: Pustite si PIVNÝ orchester

17.8.2012 | Úlety

Každého z nás po pár pivách ťahá do spevu. Niektorí majú zrazu hrdlá ako Ráž aj Habera a čím častejšie vidia dno krígľa, tým viac sa stupňuje ich hitový  potenciál. Na základe týchto parametrov vznikol na svete jediný orchester, ktorý pivové fľaše povýšil na umenie. Aj vy od dnes začnete vychutnávať fľaškové? S ním sa jednoducho hudobný talent prejaví o niečo rýchlejšie.

Kde to žije, tam je Bowen
Žiadne saká, ani nažehlené košele, iba uvoľnená atmosféra a na nohách žabky. Tak vyzerá symfonický orchester, ktorého hudobným nástrojom sú pivové fľaše aj samotné pivo. Ide o partiu mladých ľudí s dokonalým hudobným sluchom, ktorý im štipka alkoholu pomohla nastaviť do dokonalosti. Kapelu založil a dodnes je hlavným skladateľom Matt Bowen, ktorý od troch rokov hrával na violončelo, ale už v štyroch skúsil chuť piva a to ho zlomilo. Počas štúdia na vysokej bol organizátorom každej veľkej párty a pozbieral talenty, ktoré to s pivom skutočne vedia. Keď sa tridsiatka hudobníkov dostane do ráže, v hociktorej krčme majú razom vypredané, ale platia kráľovsky, svojim talentom.

Muži aj ženy
A hlavne milovníci piva. Keď sa oprú do nástrojov, vedia konkurovať ktorémukoľvek organu na svete. Sklenené fľaše rôznych tvarov priložením na ich pery doslova ožívajú na poctivé hudobné nástroje. Nikto nespieva, mnohí dúchajú aj viacero tónov a každý dobre vie, aká zábava je s pivom. V skupine sú skutoční labužníci. Napríklad Kit Bessenbacher vychutnáva najradšej ryžové pivo a Rob Cairns neodolá pivu so syrom ani jediný deň. Darmo, treba cvičiť a pilovať prax, to je základný predpoklad každého úspechu.

Čo sa otvorí, to sa vypije
V tejto bande abstinenta neznesú a nealko pivo sa nenosí. Niektorí hrajú kvôli lahodnosti hudby na viacero fliaš naraz a po úspešnom koncerte sa s nástrojmi oslavuje. Správne napenené, alebo čierne, biele, trochu rezané, každé má iný zvuk a kým sa orchester naladí, niektorí majú aj červené nosy. Lenže ako hovorí kapela, čím dlhšie sa ladí, o to lepšie to hrá.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

HISTORICKÝ ŠPECIÁL MAGAZÍN.SK

Zaujíma vás história? Tu sa jej nabažíte do sýtosti.

Zažeň nudu.

Štýlové články, ktoré pobavia aj inšpirujú.

 

Video k téme
Diskusia k článku
 
Súťažte o knihu Je mi z teba zle!
Súťaž trvá do 1.06.2016

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dvaja rybári chytajú ryby a zrazu jeden z nich vytiahne morskú pannu. Chvíľu si ju prezerá a potom ju hodí naspäť do vody.
„Prečo?“ pýta sa prvý.
„A ako?“ odpovie druhý.

 
Virtuálny barCoco Loco Coco Loco
  • 1,5 cl vodky
  • 3 cl tmavého rumu
  • 3 cl bieleho rumu
  • 1,5 cl banánového krému
  • 1,5 cl ananásového džúsu
  • 1,5 cl cukrového sirupu
  • 1,5 cl kokosového krému
  • ananás na ozdobenie
 
Hra na dnes