ATLAS.SK: Utorok, 9.2.2016
meniny má Zdenko
   

VIDEO: Pustite si PIVNÝ orchester

17.8.2012 | Úlety

Každého z nás po pár pivách ťahá do spevu. Niektorí majú zrazu hrdlá ako Ráž aj Habera a čím častejšie vidia dno krígľa, tým viac sa stupňuje ich hitový  potenciál. Na základe týchto parametrov vznikol na svete jediný orchester, ktorý pivové fľaše povýšil na umenie. Aj vy od dnes začnete vychutnávať fľaškové? S ním sa jednoducho hudobný talent prejaví o niečo rýchlejšie.

Kde to žije, tam je Bowen
Žiadne saká, ani nažehlené košele, iba uvoľnená atmosféra a na nohách žabky. Tak vyzerá symfonický orchester, ktorého hudobným nástrojom sú pivové fľaše aj samotné pivo. Ide o partiu mladých ľudí s dokonalým hudobným sluchom, ktorý im štipka alkoholu pomohla nastaviť do dokonalosti. Kapelu založil a dodnes je hlavným skladateľom Matt Bowen, ktorý od troch rokov hrával na violončelo, ale už v štyroch skúsil chuť piva a to ho zlomilo. Počas štúdia na vysokej bol organizátorom každej veľkej párty a pozbieral talenty, ktoré to s pivom skutočne vedia. Keď sa tridsiatka hudobníkov dostane do ráže, v hociktorej krčme majú razom vypredané, ale platia kráľovsky, svojim talentom.

Muži aj ženy
A hlavne milovníci piva. Keď sa oprú do nástrojov, vedia konkurovať ktorémukoľvek organu na svete. Sklenené fľaše rôznych tvarov priložením na ich pery doslova ožívajú na poctivé hudobné nástroje. Nikto nespieva, mnohí dúchajú aj viacero tónov a každý dobre vie, aká zábava je s pivom. V skupine sú skutoční labužníci. Napríklad Kit Bessenbacher vychutnáva najradšej ryžové pivo a Rob Cairns neodolá pivu so syrom ani jediný deň. Darmo, treba cvičiť a pilovať prax, to je základný predpoklad každého úspechu.

Čo sa otvorí, to sa vypije
V tejto bande abstinenta neznesú a nealko pivo sa nenosí. Niektorí hrajú kvôli lahodnosti hudby na viacero fliaš naraz a po úspešnom koncerte sa s nástrojmi oslavuje. Správne napenené, alebo čierne, biele, trochu rezané, každé má iný zvuk a kým sa orchester naladí, niektorí majú aj červené nosy. Lenže ako hovorí kapela, čím dlhšie sa ladí, o to lepšie to hrá.

Autor: Marcos

Video k téme
Diskusia k článku
 
Aké pevné sú vaše nervy?
Otestovalo sa 23950 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tá moja žena je ale pekná šlapka! Keď som sa vracal zo služobnej cesty, ešte som aj telegram poslal, a aj tak som ju našiel s milencom, - sťažuje sa priateľ priateľovi. Potom sa zamyslí a dodáva: - A možno ani nie je šlapka, možno len nedošiel ten telegram.

 
Virtuálny barCampanile Campanile
  • 2 cl campari
  • 2 cl ginu
  • 2 cl likéru Apricot brandy
  • šťava z 1 pomaranča
 
Hra na dnes