ATLAS.SK: Štvrtok, 8.12.2016
meniny má Marína
   

VIDEO: Ako flirtuje pavúk?

31.7.2012 | Úlety

Ženy sa ich boja, vrieskajú ako zmyslov zbavené a pritom ani netušia, že práve pavúky vedia svojim partnerkám predviesť tie najkrajšie vyznania lásky. S tým naším: „Chceš ísť so mnou na kávu, alebo do kina,“ sa ich systém dvorenia vôbec nedá porovnávať. Pritom sami nevedia, či ich popri vášnivom zážitku okrem rozkoše nečaká aj smrť. Niektoré samičky totiž vedia svoju lásku prežívať najlepšie žalúdkom.

Peacock vedie
Austrálsky pavúčik Peacock (latinsky Maratus volans) má len pol centimetra a pritom sa mu za zadkom skrýva najkrajší prírodný vejár, na ktorý balí samičky a tie sa do neho slepo zahľadia. Je malým pávom pavúčej ríše. Očaruje farbami ako dúha a potom za svoju jedinečnosť prežije. Bolo by trochu plytvanie, ak by svoj sexi chvost vytrčil ako panic a viac ho nestihol využiť. V každom prípade si samičky prídu na svoje aj viac ráz po sebe.

Smrť za dvorenie
Určite ste počuli o expertkách, ako napríklad čierna vdova. Do svojho partnera sa pustí už počas súlože a ak je samček pomalý, príde o život. Tomu sa hovorí adrenalínový sex. Lenže to je ten šťastný, čo si pred smrťou aspoň užije 

Vedci z University of Toronto Scarborough sa totiž pozreli s poriadne veľkou lupou na sexuálny život jedovatých pavúkov a zistili, že samci nemusia prísť o život len po sexe, ale aj pri nedostatočným prístupe k zvádzaniu. Práve kanibalka Snovačka jedovatá je náročná partnerka. Ak jej samček nedvorí dosť dlho, iba rozrobí kašu lásky a nie je vytrvalý, bez mihnutia oka ho zabije a rozdáva si to s iným nápadníkom. Rituál vedci odhadli až na 100 minúť. Všetko pod tento čas je neuspokojivé a končí sa jedovatými tesákmi v krku.

Chladná láska
Existuje množstvo druhov pavúkov, ktoré si sex užívajú dobre, často a bezpečne. Lenže je tu celá armáda tých, čo ovinú svojho partnera mučivým zovretím vlákna pavúčej siete. No a potom sú tú tí, čo si zahryznú do partnera a nie je to len také erotické hryzkanie, ako poznáme aj z našej spálne. Jedovaté hryzáky, chĺpky, chelicery, smrteľné aj pre rovnaký druh pavúka.

Ich párenie patrí skrátka medzi najnebezpečnejšie v ríši zvierat a pritom dávajú samci tak neuveriteľný dôraz na dvorenie aj zvádzanie. Hoci sú chladní, necitliví a krutí, rozmnožujú sa tu už viac ako 400 miliónov rokov, takže majú pred nami „pozývačmi na kávu“ značný náskok aj vyššiu úspešnosť.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

NAJ MATURANTKA

Chcete spoznať najkrajšiu maturantku tohto roka? O týchto by znovu spieval aj Peter Lipa.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Diskusia k článku
Aké pevné sú vaše nervy?
Otestovalo sa 24674 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dve babičky sa stretnú na ulici a jedna druhej sa sťažuje:
"Moja, tá dnešná doba to je priam hrozné, človeku sa už ani do kina neoplatí ísť. Všade, kde sa pozrieš samý sex!!!"
Druhá na to: "Hmmmm, no ja, keď idem do kina, tak sledujem plátno a nie to čo sa deje okolo mňa..."

 
Virtuálny barCitrusové víno Citrusové víno
  • 15 cl červeného vína
  • 1 cl višňového likéru
  • 1 cl pomarančovej šťavy
  • 1 cl citrónovej šťavy
 
Hra na dnes