ATLAS.SK: Štvrtok, 8.12.2016
meniny má Marína
   

Najzvláštnejšia morská potvora. Čo to je?!

11.3.2013 | Úlety

Potvora, po ktorej zdedil meno ten chutný hlodavec. Morské prasiatko je síce skutočne sexi, ale rozhodne nie to prasa, čo žije v naozajstnom mori. Ak si spojíte slimáka s morským prasaťom, plus prihodíte pár tvarov charakteristických pre mimozemských živočíchov, dostanete to, čomu sa hovorí morské prasiatko a nejde o hlodavca.

Morské uhorky
Je ich pod hladinou mora viacero druhov. Hovoria si aj Holoturáni a hoci to znie ako názov posádky zo Start Tracku, vyzerajú ako slimáky, kúsky koralov, uhorky s nohami, prísavníci, vysávajú morské dná a hľadajú potravu. Sú tak nechutné, že aj dravci ich volia ako poslednú alternatívu, keď už na okolí nič lepšie na zjedenie nie je. To skutočné prasa vám vojde do dlane, ale chytať ho je pre silné žalúdky. Jasné, vieme o milovníkoch, ktorí si chovajú aj potkany, alebo mačky bez srsti, ale stískať morské prasa je naozaj už trochu silná káva. Ako domáci miláčik je rozhodne určený výhradne pre EMO štýl.

Morské vysávače
Príroda sa s niektorými živočíchmi príliš nehrala. Žiadne veľké okolky, dala im len toľko, aby prežili. Tak sa morské prasiatka stali negustióznymi zjavmi s chápadlami, ktorých prioritou je vysávať zvyšky z morského dna. No a zjavne neriešia to, ako by vyzerali v zrkadle. Mimochodom žijú v takej hĺbke, kde im pojem slnečný deň veľa nehovorí a tak ani nemajú dôvod, aby sa vlastnou krásou zaoberali.

Veľmi si neužijú
Vzhľadom na to ako vyzerajú sa nie je sa veľmi čo čudovať, že im to medzi druhmi neklape ani v sexe. Preto sa rozmnožujú tak povediac náhodne a všetko prebieha pomocou vonkajšieho oplodnenia. Viacero druhov zastupuje túto čeľaď a žiadny z nich nie je kandidátom na pekný znav. Napriek tomu je ale morské prasiatko kráľom škaredých tvorov nielen v mori, ale ťažko by sme hľadali niekoho odpudivejšieho na zemi. Veď si pozrite galériu a posúďte sami. Aj tá najhoršia fotografia na občianskom zrazu vyzerá rozprávkovo krásne.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

NAJ MATURANTKA

Chcete spoznať najkrajšiu maturantku tohto roka? O týchto by znovu spieval aj Peter Lipa.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dve babičky sa stretnú na ulici a jedna druhej sa sťažuje:
"Moja, tá dnešná doba to je priam hrozné, človeku sa už ani do kina neoplatí ísť. Všade, kde sa pozrieš samý sex!!!"
Druhá na to: "Hmmmm, no ja, keď idem do kina, tak sledujem plátno a nie to čo sa deje okolo mňa..."

 
Virtuálny barCitrusové víno Citrusové víno
  • 15 cl červeného vína
  • 1 cl višňového likéru
  • 1 cl pomarančovej šťavy
  • 1 cl citrónovej šťavy
 
Hra na dnes