ATLAS.SK: Pondelok, 25.7.2016
meniny má Jakub
   

Najzvláštnejšia morská potvora. Čo to je?!

11.3.2013 | Úlety

Potvora, po ktorej zdedil meno ten chutný hlodavec. Morské prasiatko je síce skutočne sexi, ale rozhodne nie to prasa, čo žije v naozajstnom mori. Ak si spojíte slimáka s morským prasaťom, plus prihodíte pár tvarov charakteristických pre mimozemských živočíchov, dostanete to, čomu sa hovorí morské prasiatko a nejde o hlodavca.

Morské uhorky
Je ich pod hladinou mora viacero druhov. Hovoria si aj Holoturáni a hoci to znie ako názov posádky zo Start Tracku, vyzerajú ako slimáky, kúsky koralov, uhorky s nohami, prísavníci, vysávajú morské dná a hľadajú potravu. Sú tak nechutné, že aj dravci ich volia ako poslednú alternatívu, keď už na okolí nič lepšie na zjedenie nie je. To skutočné prasa vám vojde do dlane, ale chytať ho je pre silné žalúdky. Jasné, vieme o milovníkoch, ktorí si chovajú aj potkany, alebo mačky bez srsti, ale stískať morské prasa je naozaj už trochu silná káva. Ako domáci miláčik je rozhodne určený výhradne pre EMO štýl.

Morské vysávače
Príroda sa s niektorými živočíchmi príliš nehrala. Žiadne veľké okolky, dala im len toľko, aby prežili. Tak sa morské prasiatka stali negustióznymi zjavmi s chápadlami, ktorých prioritou je vysávať zvyšky z morského dna. No a zjavne neriešia to, ako by vyzerali v zrkadle. Mimochodom žijú v takej hĺbke, kde im pojem slnečný deň veľa nehovorí a tak ani nemajú dôvod, aby sa vlastnou krásou zaoberali.

Veľmi si neužijú
Vzhľadom na to ako vyzerajú sa nie je sa veľmi čo čudovať, že im to medzi druhmi neklape ani v sexe. Preto sa rozmnožujú tak povediac náhodne a všetko prebieha pomocou vonkajšieho oplodnenia. Viacero druhov zastupuje túto čeľaď a žiadny z nich nie je kandidátom na pekný znav. Napriek tomu je ale morské prasiatko kráľom škaredých tvorov nielen v mori, ale ťažko by sme hľadali niekoho odpudivejšieho na zemi. Veď si pozrite galériu a posúďte sami. Aj tá najhoršia fotografia na občianskom zrazu vyzerá rozprávkovo krásne.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

HISTORICKÝ ŠPECIÁL MAGAZÍN.SK

Zaujíma vás história? Tu sa jej nabažíte do sýtosti.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku
 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide farár na bicykli a zastaví ho policajt:
- No pán farár a kde máte prilbu?To bude pekných 50 €...
- Ale ja prilbu nepotrebujem, mňa ochraňuje anjel strážny.
- Aha..?! Takže ste na bicykli dvaja, tak to máme 100 €..!

 
Virtuálny barTom Colins Tom Colins
  • 4 cl ginu
  • 1 lyžička cukrového sirupu
  • citrónová šťava
  • sóda
  • koktailová čerešňa
  • kôra z citróna
 
Hra na dnes