ATLAS.SK: Nedeľa, 28.8.2016
meniny má Augustín
   

FOTO: Pamätáte na Katie Embry?

10.5.2012 | Úlety

Sú scény, ktoré nás desia aj po rokoch. Jednou z nich je dnes už kultový, zlomok sekundy trvajúci záber z americkej verzie japonského hororu Kruh. Mŕtva dievčina s mejkapom tak ohavným, že nejednému divákovi v kine vtedy aj pukance zabehli v krku. 

16-ročná Katie Embry (hrala ju herečka Amber Tamblyn) bola prvou obeťou mysterióznej videopásky, o ktorej pojednával psychologický horor z roku 2002. Katie skončila zamordovaná v skrini a s nie práve najšťastnejším výrazom na tvári. Hoci šlo, ako sme už spomínali, o fakt krátky záber, bol to kľúčový dramaturgický predel, kedy sa chlapci v kine prestali škodoradostne baviť na vystrašených reakciách svojich krehkých polovičiek a svorne s nimi sa začali báť tiež.

Pýtate sa, prečo sme si na Katie Embry spomenuli dnes, po desiatich rokoch? Aj táto slečna sa stala súčasťou nedávno zverejneného kompilátu filmových monštier, zombíkov a umrlcov na americkej recesistickej stránke Barnorama. Otvorte si galériu a zaspomínajte si na masky, čo nás ako puberťákov mátali v tých najhorších snoch!

Chcete to skúsiť tiež?
Mejkap á la Katie Embry, Samara a im podobné, je už roky hitom maškarných večierkov (nielen) na Dušičky. Máme pre vás tip, ako vystrašiť kamošov na party – extra ľahký mejkap vlastnej výroby. Zvládnete ho, aj keď ste mávali z výtvarnej trojku s odretými ušami.

Figurant na ilustračnom obrázku, ktorý nám pre náš redakčný experiment statočne zapózoval, vyzerá v bežnom živote ako slušný, dokonca si dovolíme tvrdiť až atraktívny člen spoločnosti. V priebehu 20 minút sme z neho vyrobili monštrum. Chcete vedieť, ako na to?

Stačí spraviť psie oči na frajerku, aby vám požičala svoje šminky a pohrať sa s vrstvením farieb. Ako podklad použite divadelnú belobu. Podklad je najdôležitejší, pretože ak nie je dostatočne sýty, ďalšie vrstvy, ktoré naň pridáte, nevyniknú.

Po babraní sa s bielou vezmite do ruky modré tiene. Modrastý nádych dá tvári ten správny hnilobný nádych. Okolo očí, cez viečka a zvlášť pod ne, naneste čiernu farbu a rozotrite ju do stratena, čím docielite efekt prázdnych očných jamiek. Zvyšok frankensteinovského looku vyrobíte za pomoci ostrej čiernej kajalovej ceruzky a karmínovo červeného rúžu. Ľahké ako facka.

Ešte jedno varovanie z redakcie – ak nemáte zvolenie použiť frajerkine líčidlá, nerobte to na vlastnú päsť. Pokiaľ je polovička temperamentnejšej nátury a zistí, že ste 30 eurový rúž od Diora zničili na takéto účely, môžete skončiť ako nešťastník na fotografii. Aj bez mejkapu!

Autor: Mike


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

HISTORICKÝ ŠPECIÁL MAGAZÍN.SK

Zaujíma vás história? Tu sa jej nabažíte do sýtosti.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo si pamätáte z matematiky?
Otestovalo sa 51374 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Peťo prečo si prišiel neskoro do školy?"... "Chystal som sa na rybačku, ale otec ma nezobral"... "Správne... Naozaj ma teší, že máš takého rozumného otca. Určite ti vysvetlil, prečo nesmieš vynechávať vyučovanie. Čo ti povedal?"... "Nooo, že nemá dosť červíkov pre dvoch."

 
Virtuálny barParadise Paradise
  • 4 cl ginu
  • 2 cl broskyňového likéru
  • 2 cl pomarančového džúsu
  • pomaranč a koktailová čerešňa na ozdobenie
 
Hra na dnes