ATLAS.SK: Sobota, 25.4.2015
meniny má Marek
   

FOTO: Pamätáte na Katie Embry?

10.5.2012 | Úlety

Sú scény, ktoré nás desia aj po rokoch. Jednou z nich je dnes už kultový, zlomok sekundy trvajúci záber z americkej verzie japonského hororu Kruh. Mŕtva dievčina s mejkapom tak ohavným, že nejednému divákovi v kine vtedy aj pukance zabehli v krku. 

16-ročná Katie Embry (hrala ju herečka Amber Tamblyn) bola prvou obeťou mysterióznej videopásky, o ktorej pojednával psychologický horor z roku 2002. Katie skončila zamordovaná v skrini a s nie práve najšťastnejším výrazom na tvári. Hoci šlo, ako sme už spomínali, o fakt krátky záber, bol to kľúčový dramaturgický predel, kedy sa chlapci v kine prestali škodoradostne baviť na vystrašených reakciách svojich krehkých polovičiek a svorne s nimi sa začali báť tiež.

Pýtate sa, prečo sme si na Katie Embry spomenuli dnes, po desiatich rokoch? Aj táto slečna sa stala súčasťou nedávno zverejneného kompilátu filmových monštier, zombíkov a umrlcov na americkej recesistickej stránke Barnorama. Otvorte si galériu a zaspomínajte si na masky, čo nás ako puberťákov mátali v tých najhorších snoch!

Chcete to skúsiť tiež?
Mejkap á la Katie Embry, Samara a im podobné, je už roky hitom maškarných večierkov (nielen) na Dušičky. Máme pre vás tip, ako vystrašiť kamošov na party – extra ľahký mejkap vlastnej výroby. Zvládnete ho, aj keď ste mávali z výtvarnej trojku s odretými ušami.

Figurant na ilustračnom obrázku, ktorý nám pre náš redakčný experiment statočne zapózoval, vyzerá v bežnom živote ako slušný, dokonca si dovolíme tvrdiť až atraktívny člen spoločnosti. V priebehu 20 minút sme z neho vyrobili monštrum. Chcete vedieť, ako na to?

Stačí spraviť psie oči na frajerku, aby vám požičala svoje šminky a pohrať sa s vrstvením farieb. Ako podklad použite divadelnú belobu. Podklad je najdôležitejší, pretože ak nie je dostatočne sýty, ďalšie vrstvy, ktoré naň pridáte, nevyniknú.

Po babraní sa s bielou vezmite do ruky modré tiene. Modrastý nádych dá tvári ten správny hnilobný nádych. Okolo očí, cez viečka a zvlášť pod ne, naneste čiernu farbu a rozotrite ju do stratena, čím docielite efekt prázdnych očných jamiek. Zvyšok frankensteinovského looku vyrobíte za pomoci ostrej čiernej kajalovej ceruzky a karmínovo červeného rúžu. Ľahké ako facka.

Ešte jedno varovanie z redakcie – ak nemáte zvolenie použiť frajerkine líčidlá, nerobte to na vlastnú päsť. Pokiaľ je polovička temperamentnejšej nátury a zistí, že ste 30 eurový rúž od Diora zničili na takéto účely, môžete skončiť ako nešťastník na fotografii. Aj bez mejkapu!

Autor: Mike


 
Vyhrajte štýlovú fľašku na vodu
Súťaž trvá do 28.04.2015
Vyznáš sa v Tour de France?
Otestovalo sa 792 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

U psychiatra.
"Čo by sa stalo keby som vám odrezal jedno ucho?"
"Prestal by som počuť."
" A keď druhé ucho?"
"Spadli by mi okuliare."
...

 
Virtuálny barMarhuľová Havana Marhuľová Havana
  • 3 cl rumu
  • 3 cl marhuľovej Brandy
  • 1,5 cl Curacao Triple Sec
  • 1,5 cl citrónovej šťavy
  • 1 plátok citróna
 
Hra na dnes