ATLAS.SK: Utorok, 30.5.2017
meniny má Ferdinand
   

FOTO: Pamätáte na Katie Embry?

10.5.2012 | Úlety

Sú scény, ktoré nás desia aj po rokoch. Jednou z nich je dnes už kultový, zlomok sekundy trvajúci záber z americkej verzie japonského hororu Kruh. Mŕtva dievčina s mejkapom tak ohavným, že nejednému divákovi v kine vtedy aj pukance zabehli v krku. 

16-ročná Katie Embry (hrala ju herečka Amber Tamblyn) bola prvou obeťou mysterióznej videopásky, o ktorej pojednával psychologický horor z roku 2002. Katie skončila zamordovaná v skrini a s nie práve najšťastnejším výrazom na tvári. Hoci šlo, ako sme už spomínali, o fakt krátky záber, bol to kľúčový dramaturgický predel, kedy sa chlapci v kine prestali škodoradostne baviť na vystrašených reakciách svojich krehkých polovičiek a svorne s nimi sa začali báť tiež.

Pýtate sa, prečo sme si na Katie Embry spomenuli dnes, po desiatich rokoch? Aj táto slečna sa stala súčasťou nedávno zverejneného kompilátu filmových monštier, zombíkov a umrlcov na americkej recesistickej stránke Barnorama. Otvorte si galériu a zaspomínajte si na masky, čo nás ako puberťákov mátali v tých najhorších snoch!

Chcete to skúsiť tiež?
Mejkap á la Katie Embry, Samara a im podobné, je už roky hitom maškarných večierkov (nielen) na Dušičky. Máme pre vás tip, ako vystrašiť kamošov na party – extra ľahký mejkap vlastnej výroby. Zvládnete ho, aj keď ste mávali z výtvarnej trojku s odretými ušami.

Figurant na ilustračnom obrázku, ktorý nám pre náš redakčný experiment statočne zapózoval, vyzerá v bežnom živote ako slušný, dokonca si dovolíme tvrdiť až atraktívny člen spoločnosti. V priebehu 20 minút sme z neho vyrobili monštrum. Chcete vedieť, ako na to?

Stačí spraviť psie oči na frajerku, aby vám požičala svoje šminky a pohrať sa s vrstvením farieb. Ako podklad použite divadelnú belobu. Podklad je najdôležitejší, pretože ak nie je dostatočne sýty, ďalšie vrstvy, ktoré naň pridáte, nevyniknú.

Po babraní sa s bielou vezmite do ruky modré tiene. Modrastý nádych dá tvári ten správny hnilobný nádych. Okolo očí, cez viečka a zvlášť pod ne, naneste čiernu farbu a rozotrite ju do stratena, čím docielite efekt prázdnych očných jamiek. Zvyšok frankensteinovského looku vyrobíte za pomoci ostrej čiernej kajalovej ceruzky a karmínovo červeného rúžu. Ľahké ako facka.

Ešte jedno varovanie z redakcie – ak nemáte zvolenie použiť frajerkine líčidlá, nerobte to na vlastnú päsť. Pokiaľ je polovička temperamentnejšej nátury a zistí, že ste 30 eurový rúž od Diora zničili na takéto účely, môžete skončiť ako nešťastník na fotografii. Aj bez mejkapu!

Autor: Mike


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlapík stojí v električke a podgurážený sa kýve.Zrazu ozvracia sediacu pani a ona vraví:"Vy prasa!!!!!!!!!" ...a chlapík vraví:"ja?pozri sa na seba!!"

 
Virtuálny barBamboo Bamboo
  • 3 cl Sherry Fino
  • 3 cl suchého vermútu
  • 1 strek likéru Orange bitter
  • 1 koliesko citróna na ozdobenie
 
Hra na dnes