ATLAS.SK: Pondelok, 30.5.2016
meniny má Ferdinand
   

FOTO: Američanka zbiera mŕtve bábiky

19.7.2012 | Úlety

Nie každý môže povedať, že jeho hobby desí ľudí. Američanka Marilyn Mansfieldová zbiera bábiky, na čom by nebolo nič až také podivné, keby ich nestrihala a netransformovala do podoby hororových mŕtvych bábätiek. Exempláre zo svojej bohatej zbierky, nosí stále so sebou a tvrdí, že ju pohľad na desivé bábiky upokojuje. Ako vplýva na vás?

Ako z hororu
Kde sa to v nej berie? Pýtajú sa ľudia pri pohľade na nežnú blondínku s bábikou zombie v rukách. 33-ročná žena sa teší zbierke vyše 500 plastových bábätiek, ktoré si doma vo svojej dielni mení do podoby, ktorá minimálne zaráža. Inšpirácia vraj pochádza z filmu Chucky, ktorý Marilyn vždy milovala a odkedy ho viedla prvý krát, túži mať v kolíske ozajstné zombícke dieťatko.

Ani jedno z jej troch ratolestí sa však nevyvinulo týmto smerom a tak všetku snahu investovala do zbierky bábik, ktorej cena sa pohybuje v sto tisícoch dolárov. Stará sa o ne ako o vlastné. Každú jednu obyčajnú bábiku premení do tej najdesivejšej podoby, akú si vie v tej chíli predstaviť a teší sa z každej príšerky zo všetkých. Dokonca ich bráva so sebou aj na nákupy. Médiám s úsmevom na tvári vyrozprávala príbeh o tom, ako jej raz jedna žena v obchodnom dome nazrela do kočíka so slovami, že jej dieťa nevyzerá zdravé. Keď zistila, že je to bábika, s krikom utiekla preč.

Marilyn sa však na podobných predsudkoch smeje a tvrdí, že desivé bábiky ju upokojujú. Spravila si z nich dokonca výnosný biznis. Z nakúpených bábík vyrezáva podobizne detí zákazníčok, ktoré síce zriedkavo, ale predsa občas chcú dať svojmu dieťaťu diabolský odlesk do očí, či krvavú jazvu na čelo. Marilyn zbiera rôzne reakcie na svoju netradičnú záľubu, no nič si z toho nerobí. Ako sa hororové bábätká páčia vám?

Autor: Kubo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

HISTORICKÝ ŠPECIÁL MAGAZÍN.SK

Zaujíma vás história? Tu sa jej nabažíte do sýtosti.

Zažeň nudu.

Štýlové články, ktoré pobavia aj inšpirujú.

 

 
Aké pevné sú vaše nervy?
Otestovalo sa 24250 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Prečo nemôže kostra skákať bungee-jumping?:
- Lebo na to nemá ani žalúdok ani nervy.

 
Virtuálny barDaiquiri Daiquiri
  • 4,5 cl bieleho rumu
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1 cl cukrového sirupu
  • koliesko limetky
  • koktailová čerešňa
 
Hra na dnes