ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián
   

Vychytávky pre boháčov: Skvelá investícia, či vyhodené peniaze?

2.8.2016 | TechMag

Keď má niekto viac peňazí, než potrebuje ku kvalitnému, životu, môže rozhadzovať na veci, o ktorých bežný smrteľník ani len nesníva. Pozrite si, čím si môžu spríjemniť deň ľudia, ktorí nevedia, čo robiť s peniazmi.

Ponorka Dragon
Jachty sú už prežitok, teraz idú do módy súkromné ponorky. Spoločnosť DeepFlight začala predávať súkromné ponorky pre zazobaných klientov. Model Dragon je určený pre dvojčlennú posádku a dá sa ovládať bez skúseností a licencií. Ponorka funguje na lítiovú batériu a na jedno nabitie si môžete užívať krásu pod vodou päť až osem hodín nepretržite.
Cena: 1 350 000 eur

Slúchadlá Orpheus
Ručne vyrábané slúchadlá z Nemecka ponúkajú vraj najčistejší zvuk, aký sa dá zo slúchadiel dostať. Model Orpheus od spoločnosti Sennheiser je dodávaný v naozaj jedinečnom balení, ktoré pripomína malé laboratórium.
Cena: 50 000 eur

Dron EHang 184
Tento dron vás prepraví, kam budete potrebovať. Čínska spoločnosť EHang vyvinula dron, ktorý dokáže letieť až rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu a zvládne niesť jednu osobu 23 minút nepretržitého letu. Stačí iba zadať do smartfónu cieľovú destináciu a mať pripravenú mastnú sumu na túto luxusnú vychytávku.
Cena: 180 000 až 270 000 eur

Tipron robot
Kto by nechcel mať doma vlastné kino, ktoré sa dokáže samostatne pohybovať po dome? Robot Tipron od spoločnosti Cerevo vie premietať čokoľvek z YouTube, Netflixu alebo si cez neho môžete prezerať Twitter. Ovládate ho cez smartfón a viete svojho robota naučiť, kde máte obývačku, spálňu a on už potom príde za vami, keď ho budete potrebovať. Premietať vám bude obraz s uhlopriečkou 200 centimetrov.
Cena: 900 až 1 800 eur

Elektromobil Tango T600
Vďaka tomuto minivozidlu nebudú dopravné zápchy problémom. Elektromobil Tango T600 sa zmestí všade a prekľučkujete ním aj niekoľkokilometrovú kolónu. Toto vtipné autíčko na elektrický pohon dokáže ísť prekvapivo rýchlo, zvláda takmer 100 kilometrov za hodinu.
Cena: 215 000 eur

Čo z tohto by ste si nikdy nekúpili a čo je podľa vás najrozumnejšia investícia? Napíšte nám do komentárov!

Autor: Theo
Foto: Business Insider


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka sa pýta v kancelárii Lotto:
- O čo ide v tejto hre?
- Musíte trafiť päť čísiel.
- A z akej vzdialenosti?

 
Virtuálny barOvocný Punč Ovocný Punč
  • šťava z 1/2 kg ovocia
  • 50 cl vody
  • 100 g cukru
  • rum
 
Hra na dnes