VIDEO: Koniec bolestivej roboty, na svete sú nezničiteľné rukavice

11.1.2017 | TechMag

Práca s kladivom či pílou vie byť poriadne nebezpečná. Svoje by o tom vedel povedať každý, kto si pri zatĺkaní klincov aspoň raz buchol po prstoch. Všetko chce ale zmeniť čilský vynálezca Korge Sgombic, ktorý tvrdí, že vynašiel revolučné rukavice.

Firmy, ktoré sa zaoberajú výrobou ochranných pomôcok, sa už roky snažia nájsť kompromis medzi funkcionalitou, ohybnosťou a bezpečnosťou. Platí to najmä pri rukaviciach, ktoré človeku stále nedokážu poskytnúť účinnú ochranu. Niektoré nástroje totiž vedia byť nebezpečné aj v rukách skúsených remeselníkov a robotníkov.

Jorge Sgombic sa aj z tohto dôvodu rozhodol vymyslieť rukavice, ktoré by svojho majiteľa spoľahlivo uchránili. Výsledkom je model Mark VIII. Ten rukám zaručuje ohybnosť, zároveň však má pevnú ochranu v oblasti končekov prstov, ktoré sú na zranenia najnáchylnejšie.

Pri výrobe rukavíc využil Sgombic netrieštivý termoplastický materiál, ktorý chráni prsty pred rezmi, údermi i prípadným prepichnutím. Z videí, ktoré dosiaľ zverejnil na internete, sa zdá, že rukavice sú takmer nezničiteľné. Presvedčiť sa o tom môžete pod článkom.

Otázkou už len ostáva, kedy sa model Mark VIII dostane na trh a aká bude jeho cena. Môžeme však povedať, že pre ľudí, ktorí často používajú rôzne nástroje, pôjde o neoceniteľnú pomôcku.

Autor: Noel
Foto: Resafe


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Diskusia k článku
Ste hypochonder?
Otestovalo sa 13523 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Babka, je tu niečo cítiť karamelom. No áno, dedko mal cukrovku

 
Virtuálny barDomáce mojito Domáce mojito
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • 1 kávovú lyžičku hnedého cukru
  • 10 lístkov mäty pierpornej
  • niekoľko kociek ľadu
  • perlivú minerálku na doliatie.
 
Hra na dnes