ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián
   

Najdesivejšie legendy internetu, ktoré vám nedajú spať

11.11.2014 | TechMag

Internet je plný šialených mýtov a klebiet. Celé dni môžete stráviť tým, že sa do webového „folklóru" budete ponárať stále hlbšie a hlbšie, až kým si nebudete istý tým, čomu vlastne môžete veriť. Rôzne desivé legendy sa šíria svetom internetu ako mor a my vám prinášame tie najstrašidelnejšie z nich.

Usmievajúci sa pes
Hovorí sa, že ak vám príde z neznámej e-mailovej adresy správa, ktorá má v predmete napísané „Smiling dog" (v preklade „usmievajúci sa pes"), okamžite ju máte vymazať. Je v nej totiž skrytý obrázok psa s desivým úškrnom a každý, kto ho uvidí, vraj zošalie.

Opustený zábavný park
Internetom koluje legenda o ľuďoch, ktorí náhodou zablúdili do opusteného zábavného parku. Dodnes vraj z neho nenašli cestu domov a ich kosti spočívajú medzi chátrajúcimi postavičkami, ktoré mali v časoch svojej najväčšej slávy baviť deti.

Záhadný predátor
Pobyt v nočnej prírode mnoho ľudí desí a niet sa čomu čudovať, keď existujú stovky príbehov o turistoch, ktorí v lesoch našli svoju smrť. Ten najdesivejší, ktorý vznikol vďaku internetu, je o takzvanom „Skinwalkerovi". Je to tvor podobný človeku, ale má podstatne dlhšie ruky a nohy a neuveriteľnú silu. Svoje obete zabíja pomocou ostrých pazúrov, ktoré má namiesto prstov a doslova ich trhá na kusy. Ľudia, ktorí stretnutie s ním prežijú, často za nevysvetliteľných okolností umierajú alebo miznú.

Používateľ menom „666"
Jedna z internetových klebiet hovorí o tom, že ak si dáte na portáli YouTube vyhľadať užívateľa menom „666", začnú sa vám v živote diať zvláštne a nepríjemné veci. Znie to síce ako hlúposť, no napriek tomu sme to neskúšali. Človek nikdy nevie.

Slender Man
Slender Man je veľmi populárnym fenoménom. Ide o nadpriemerne vysokého muža bez tváre oblečeného v obleku, ktorého ľudia náhodne odfotografujú. Vraví sa, že koho tento prízrak začne sledovať, sa buď zblázni, alebo bez stopy zmizne. Viac sa o ňom dozviete v tomto článku.

Autor: Liam

Foto: Viralnova.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku
Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36698 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka sa pýta v kancelárii Lotto:
- O čo ide v tejto hre?
- Musíte trafiť päť čísiel.
- A z akej vzdialenosti?

 
Virtuálny barOvocný Punč Ovocný Punč
  • šťava z 1/2 kg ovocia
  • 50 cl vody
  • 100 g cukru
  • rum
 
Hra na dnes