ATLAS.SK: Nedeľa, 29.5.2016
meniny má Vilma
   

Tieto hračky predávajú DEŤOM

25.8.2012 | Štýl

Cesta okolo hračkárstva je pre mnohých rodičov doslova peklom. Deti, túžiace po hračke vedia byť presvedčivé, no to, čo v budúcnosti rodičov vo vnútri šokuje najviac, nebudú ceny. Pozrite sa, aké hračky ponúkajú svetové obchody s tovarom pre deti.   

Bábika – ja
Obávate sa toho, že sa vaše dieťa v dnešnej narcistickej spoločnosti stratí? Podporte v ňom sebalásku a venujte mu bábiku s vlastnou podobizňou, aké vyrábajú na mieru c Japonsku. Miniatúrna akčná figúrka poteší nejedno rozmaznané, egocentrické dieťa, ktoré si privlastňuje všetko, čo vidí.  

Bába
Nie je bába, ako bába. Väčšine z nás by išlo srdce z hrude vyskočiť, keby sme v hračkárskom igelite našli bábiku, ktorej hrudník sa dvíha s každým nádychom a srdce bije ako splašené. Žijúca bábika je fenomén, ktorému sa tešia najmä deti v Škótsku, odkiaľ pochádza. Vyrába a predáva ich Deborah Kingová a tvrdí, že nie s vôbec desivé, ale náučné. No dovidenia! 

Deti potrebujú vzory
Ťažko povedať, či na túto životnú pravdu výrobca Hitlerovej akčnej figúrky nepomyslel, alebo práve naopak. Adolf Hitler, či chceme, alebo nie, je ikona, ktorá z našich učebníc, filmových plátien, či novín, len tak nezmizne, tak prečo by nemohol vpadnúť aj do hračkárstva. 
Chlpatá (sex?)hračka
Ktovie, čo si pomyslí dieťa pri pohľade na toto čudo. Hračka s pokožkou podobnou tej ľudskej, kde má namiesto hlavy len chumáč ochlpenia, nápadne ponášajúceho sa na pubické. Výrobcovia tejto hračky zrejme zabudli, že o tom, čo sa deťom kúpi, rozhodujú dospeláci. A tí sa pri pohľade na túto Kreatúru najprv pohoršia a potom len zasmejú.  
Detský masaker
Detské násilie sa stáva v posledných rokoch serióznym problémom v ordináciách detských psychológov. Japonci si s tým však hlavu nelámu a pokojne predávajú hračku, ktorá vydesí nejedného dospeláka, nieto ešte dieťa. Ide o vrecko, plné krvavých kúskov ľudského tela, ktoré môžu deti v rámci hry hľadať po dvore a realizovať sa v štýle forenzných vyšetrovateľov. Čo viac, si môže rodič priať, než detskú izbu plnú krvavých ľudských pozostatkov.  
Mami, budem tanečnica
Ambiciózne matky sú kapitola sama o sebe, no len máloktorá z nich si dokáže pripustiť, že by sa jej dcéra mohla dostať na krivé životné chodníčky. Na tanci možno nie je nič zlé, no namiesto baletnej sukničky svojim dcéram asi ľudia nezačnú hromadne kupovať striptérske tyče pre najmenšie. A možno hej, ktovie, v akom morálnom bahne sa ľudstvo už topí... 

Mamička
Ďalšia funkciou výchovná hračka, ktorá dvihne zvedavé obočie nejednému rodičovi. Bradavka pre mladé dojčenia chtivé dievčatká sa predáva so sloganom – „Aby ste nemuseli čakať, kým vám narastú prsia...“. To sa nedá 3-ročnej dcérenke nekúpiť, nemyslíte? 
Autor: Kubo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

HISTORICKÝ ŠPECIÁL MAGAZÍN.SK

Zaujíma vás história? Tu sa jej nabažíte do sýtosti.

Zažeň nudu.

Štýlové články, ktoré pobavia aj inšpirujú.

 

 
Vyznáte sa vo svete rozprávok?
Otestovalo sa 45273 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tréner hovorí svojmu zverencovi pred zápasom: - Počúvaj objavil som slabinu tvojho súpera. Keď zloží protivníka na lopatky, vtedy sa vôbec nebráni.

 
Virtuálny barTradičný vaječný koňak Tradičný vaječný koňak
  • 500 ml Rumu alebo Umu
  • 4 žĺtky
  • 4 PL práškového cukru
  • 1 kondenzované mlieko
 
Hra na dnes