ATLAS.SK: Utorok, 28.3.2017
meniny má Soňa
   

Najluxusnejšie lyžiarske strediská: Zimná dovolenka ako v raji

11.3.2017 | Štýl

Pokiaľ ste vyhrali v lotérii, dostali kráľovské odstupné, alebo získali hodnotné dedičstvo po prababičke, môžete si vyraziť do nasledujúcich lyžiarskych stredísk. Zimná dovolenka v nich je poriadne drahý špás, ale za tú cenu naozaj dostanete tie najluxusnejšie podmienky.

Sunshine Village, Banff, Alberta, Kanada
Lyžiarsky rezort Sunshine Village vôbec nepoužíva umelé zasnežovanie. Vždy sa spoliehajú na to, že príroda im nadelí dostatok pravého snehu a návštevníci si tak môžu vychutnať lyžovačku na poctivom snehu, čo už je v dnešnej dobe rarita. Po príjemnej únave si môžete odpočinúť v horúcej vírivke a vychutnať si pritom kvalitné víno.

Tomamu, Hokkaido, Japonsko
V tejto lokalite púta pozornosť najmä ľadová dedina, kde je naozaj úplne všetko z ľadu. Od stien, cez stoličky, až po svietniky a poháre je všetko vysekané z ľadu. Samozrejmosťou je aj kvalitná lyžovačka a luxusné ubytovanie vám poskytne rezort Risonare Tomamu s božským wellness na 32. poschodí.

Åre, Jämtland, Švédsko
Ak chcete zažiť lyžiarsky raj, určite navštívte rezort Åre vo Švédsku. 42 lanoviek a 90 tratí – potrebujete ešte niečo viac? Na svoje si prídu aj gurmáni, keďže tam nájdete množstvo skvelých reštaurácií rôzneho charakteru. A aj tu nájdete luxusné wellness s panoramatickým výhľadom na horské jazero.

La Clusaz Annecy, Haute-Savoie, Francúzsko
Atmosféru autentickej lyžiarskej dediny zažijete v La Clusaz Annecy. Toto miesto je ideálne na jarnú lyžovačku. Snehová nádielka tu býva bohatá a prostredie je ako stvorené na pohodovú lyžovačku. Ak si to tam naozaj chcete užiť štýlovo, odporúčame vám malý, ale skvelý hotel Chalet Alpage, kde nájdete aj vyhrievaný vonkajší aj vnútorný bazén.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock, bestlifeonline.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Na súde sa pýta sudca manžela:
A kedy začali medzi vami prvé nezhody?"
"Keď som trval na tom, že aj ja chcem byť na svadobnej fotografii."

 
Virtuálny barKáva Mazagran Káva Mazagran
  • 4 kocky ľadu
  • 1 šálka silnej čiernej kávy
  • 1 ČL cukrového sirupu
  • 2 cl brandy
  • 1 cl maraskina alebo curacaa
  • 1 strik angostury
  • trochu mletého klinčeka
 
Hra na dnes