ATLAS.SK: Nedeľa, 23.4.2017
meniny má Vojtech
   

VÝBER TÝŽDŇA: Slovenský zemepis, bod Nemo a bizarné ručné zbrane

5.3.2017 | Spektrum

V dnešnom výbere týždňa sa dozviete, ako vyzerajú najbizarnejšie ručné zbrane, prečo Stephen Hawking otvorene hovorí o blížiacom sa konci sveta a môžete si otestovať svoje znalosti zo slovenského zemepisu.

Vyše tritisíc kilometrov od Nového Zélandu leží uprostred Tichého oceánu takzvaný Bod Nemo. Pri plavbe priamo cezeň by ste si nič zvláštne nevšimli. Štyri kilometre pod vami by však ležal cintorín vesmírnej techniky.

Ako každá iná krajina, aj Slovensko má svoje zemepisné rekordy. Viete, kde sa nachádza najsevernejší bod Slovenska, a ktorý vodopád je najvyšší? V našom kvíze si overíte, aké máte znalosti v oblasti rekordnej geografie.

Bizarné ručné zbrane nevídať len vo filmoch či počítačových hrách, v mnohých prípadoch sú naozaj realitou. Pri pohľade na ne si poviete: „Ako to mohlo fungovať?"

O konci sveta dnes otvorene a jasne hovorí svetovo uznávaný fyzik Stephen Hawking. A rozhodne nie v niekde v konšpiračnom magazíne, ale na pôde Oxfordu. Hovorí, že máme pred sebou maximálne tisíc rokov života.

Hľadáte ženy na dobrý sex. Bez otázok, bez vzťahov, bez výčitiek? Tak potom musíte ísť na miesta, kde sa koncentrujú samičky ochotné ísť s vami do postele bez akejkoľvek viazanosti.

Autor: Noel

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tá moja žena je ale pekná šlapka! Keď som sa vracal zo služobnej cesty, ešte som aj telegram poslal, a aj tak som ju našiel s milencom, - sťažuje sa priateľ priateľovi. Potom sa zamyslí a dodáva: - A možno ani nie je šlapka, možno len nedošiel ten telegram.

 
Virtuálny barKapitänleutnant Kapitänleutnant
  • 3 cl brandy
  • 3 cl likéru Cointreau
 
Hra na dnes