ATLAS.SK: Pondelok, 26.6.2017
meniny má Adriána
   

VÝBER TÝŽDŇA: Mongolsko pred Stalinom, dráždivá Veronika a masaker na farme

7.5.2017 | Spektrum

V dnešnom výbere týždňa sa dozviete, ako vyzeralo Mongolsko pred sovietskymi čistkami, aký brutálny incident sa odohral na nemeckej farme a čo v šteklivom videu odhalila Kysučanka Veronika.

Foto: Wikimedia

Od Veľkej októbrovej revolúcie v Rusku uplynulo takmer 100 rokov. Mongolsko, krajina vklinená medzi najväčší štát sveta a Čínu, zažila vlastnú komunistickú revolúciu v roku 1921. A hoci sa nestalo súčasťou ZSSR, Stalinovi sa podarilo Mongolsko dostať do sovietskej sféry vplyvu.

Foto: Shutterstock

Ľudské telo je skvelý stroj, ale má jednu chybu, niekedy sa ohlási v nevhodný čas. Týka sa to najmä procesu vyprázdňovania, ktorý ako na just vyzýva na návštevu toalety, keď to najmenej vyhovuje. Pozrite sa, čo sa začne diať vo vašom tele, keď mu nedovolíte vykonať to, čo musí.

Foto: Wikimedia

Písal sa marec roku 1922. Na bavorskej farme Hinterkaifeck asi 70 kilometrov severne od Mníchova žila v tej dobe päťčlenná rodina spolu so slúžkou. Za záhadných okolností ich niekto brutálne zavraždil, páchateľa nikdy nenašli.

Foto: Instagram/constance_nunes

Niekedy sa nám medzi slečnami na Instagrame podarí nájsť skrytý poklad. Ide o dámu, ktorá by si zaslúžila oveľa viac followerov, než momentálne má. To je aj prípad krásky menom Constance Nunes.

Foto: Otto Vollmann

Krásna Slovenka Veronika Plevková sa stane vašou múzou. Má dokonalú postavu, peknú tvár a určite sa vám zapáči aj jej bujne vyvinutý hrudník.

Autor: Noel

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barČajový grog s ovocím Čajový grog s ovocím
  • 120 ml červeného vína
  • kúsok celej škorice
  • 20 g kryšt. cukru
  • 120 ml slabého citrónového čaju
  • šťava z 1/2 citróna
  • 10 ml rumu
  • jablko alebo pomaranč
 
Hra na dnes