ATLAS.SK: Nedeľa, 23.4.2017
meniny má Vojtech
   

FOTO: Zajačia nora ukrývala tajomstvo, vstup do templárskej jaskyne

9.3.2017 | Spektrum

Aj obyčajná zajačia nora môže ukrývať veľké tajomstvo. Presvedčil sa o tom Michael Scott, ktorý neďaleko britského mesta Shifnal objavil vchod do mysterióznych podzemných priestorov.

Miestna legenda tvrdí, že podzemné priestory vyhĺbili nasledovníci templárskeho rádu niekedy v 17. storočí. Historici si však myslia niečo iné a jaskyne podľa nich pochádzajú až z 18. či 19. storočia a slúžili na uskutočňovanie rituálov čiernej mágie.

Miestni o nich vedeli už dávno, až Michael Scott však objavil vstup cez zajačiu noru. „Vzhľadom na svoj vek sú priestory vo výbornom stave," povedal v jednom z rozhovorov. „Vyzerajú ako podzemný chrám. Niektoré komnaty sú pomerne veľké, do iných sa zasa dostanete len štvornožky."

Jaskyne úrady v roku 2012 uzavreli, aby do nich zabránili vstúpiť vandalom či vyznávačom okultných rituálov. Nový vchod do nich sa našiel až dnes. Fotografie nájdete v našej galérii.

Autor: Liam
Foto: Michael Scott


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tá moja žena je ale pekná šlapka! Keď som sa vracal zo služobnej cesty, ešte som aj telegram poslal, a aj tak som ju našiel s milencom, - sťažuje sa priateľ priateľovi. Potom sa zamyslí a dodáva: - A možno ani nie je šlapka, možno len nedošiel ten telegram.

 
Virtuálny barKapitänleutnant Kapitänleutnant
  • 3 cl brandy
  • 3 cl likéru Cointreau
 
Hra na dnes