ATLAS.SK: Sobota, 29.8.2015
meniny má Nikola, Nikolaj
   

FOTO: Títo ľudia PREŽILI útok žraloka!

3.8.2012 | Spektrum

Minulý týždeň som pozeral film Útes smrti, nakrútený podľa skutočnej udalosti. Partia ľudí sa ocitla na otvorenom mori bez lode a šance na prežitie, nakoľko sa ocitli v oblasti bohatého výskytu žralokov. Napriek tomu sa vybrali plávať dúfajúc, že čoskoro nájdu pevninu. Z 5-člennej posádky prežila viacnásobné útoky žralokov len jedna žena. Prečítajte si úžasné príbehy piatich ľudí, ktorí zdieľali podobný, neuveriteľný osud.

Rodney Fox
Rybárčenie sa zdá byť ako pokojné a relaxačné hobby, no závisí to od toho, kam a akým spôsobom sa na ryby vyberiete. Rodney Fox sa v roku 1963 na pobreží Austrálie vybral s harpúnou potápať do oceána, kde sa sám stal terčom záujmu iného lovca. Biely žralok ho stiahol dole a hral sa s ním niekoľko minút po tom, čo vydesený rybár vyplával na hladinu a nechal sa z vody vytiahnuť posádkou svojho člna. Tá sa rozhodla zraneného Foxa nechať v jeho potápačskom oblečení, čo mu podľa lekárov aj zachránilo život. Otvorili ho až v nemocnici a torzo zraneného muža sa na stole pod ním doslova rozlialo. Každé jedno rebro mal niekoľkonásobne zlomené a dodnes považujú za zázrak, že prežil.  

Bethany Hamiltonová
Už od malička bolo jasné, že rodená Havajčanka Bethany Hamiltonová sa pre surfovanie narodila. Obľúbenému športu sa venovala profesionálne od 8 rokov a neprerušila ho ani na chvíľu, pokým ju v 13-tich nenapadol vo vlnách oceána žralok. Bethany sa plavila na surfe s ľavou rukou pod vodou a práve tú jej predátor uhryzol. Vďaka duchaprítomnosti jej otca mladá dievčina nevykrvácala a zo zranenia sa dostala. Asi mesiac po incidente sa k obľúbenej aktivite medzi vlny vrátila.  

Eric Nerhus
V roku 2007 sa odohralo jedno z najúchvatejších stretnutí človeka so žralokom. Eric Nehrus je obyčajný potápač, ktorému sa prihodila neobyčajná vec. Ocitol sa na okraji smrti, žralokovi nie len na tanieri, ale priamo v zovretí jeho čeľustí. Na pobreží Austrálie sa ho biely žralok zmocnil tak, že sa do neho zahryzol až po ramená, čiže Eric mal celú hlavu a jednu ruku vo vnútri predátora, ktorého druhou rukou mlátil zo všetkých síl, ktoré mu adrenalín vtlačil do svalov. Žralokovi to stačilo na to, aby sa vyľakal a ušiel preč. Eric ostal celý.  

Lisa Mondyová
Wakeboarding nie je za normálnych okolností extrémne nebezpečný šport. Ak sa mu však oddávate v oblasti výskytu žralokov, môže sa vám ľahko prihodiť to, čo prežila Lisa Mondyová minulý rok. Hladný žralok sa s jej bezvládnym telom pohral tak, že lekári netušili, či sa ju podarí vôbec dať dokopy. Po 26 hodinovej operácii a predchádzajúcim argumentom o tom, či jej zničenú ruku amputovať, alebo nie, sa Lisa zázračne vyliečila a po tom, ako opustila nemocnicu, začala pracovať pre organizáciu, ktorá chráni ohrozené druhy žralokov.  

Paul de Gelder
Paul bol vždy drsný chlapík. Urastená postava a sebavedomý výraz tváre budili medzi ľuďmi rešpekt. Ten má od roku 2009 aj medzi žralokmi po tom, ako ho jeden z nich napadol a uhryzol mu obe pravé končatiny. Paul boj o život pod hladinou však nevzdal a žraloka druhou rukou doslova ubil. Paul sa tak zachránil pred istou smrťou a dnes prednáša ľuďom, ktorí následkami nehôd prišli k hendikepom a podobným zraneniam, aké má on. Stal sa pre nich inšpiráciou. 
Autor: Michal

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

Zapojte sa do súťaže o naj letný moto príbeh a vyhrajte... Zapojte sa do prieskumu o tom, ako Slováci trávia voľný čas..

 

Diskusia k článku
 
Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestovalo sa 17535 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Drahá, prečo si vykríkla "Šťastný nový rok!" , veď je iba pol dvanástej?,,
"Aby som naštvala susedov, že k nám prišiel skôr ako k nim,,

 
Virtuálny barCaribic Blue Caribic Blue
  • 4 cl Curacaa blue
  • 4 cl Malibu
  • 20 cl ananásového džúsu
  • ananás
  • karambola
 
Hra na dnes