ATLAS.SK: Nedeľa, 28.5.2017
meniny má Viliam
   

Koľko by mala trvať zdravá erekcia?

14.3.2017 | Sex a Flirt

V princípe by mala erekcia trvať presne toľko, koľko potrebujete. No penis nie je oceľový piest a rovnako ako svaly sa dokáže unaviť. Ak vám penis bude stáť niekoľko hodín, je to rovnako zlé, ako keď vydrží iba pár minút.

Základ dobrej erekcie

Pri erekcii platí, že nie je dôležité, či príde, ale ako dlho sa zdrží. Čas je pri tvrdosti údu rozhodujúcim parametrom. Pritom sa dĺžka stoporenia môže v rôznych prípadoch líšiť. Základom je, aby vám nespôsobovala problém. Ako v bežnom, tak v milostnom živote.

Ranná erekcia
Možno ju zaradiť k najkratšie trvajúcim formám erekcie. U mužov je prirodzené a zdravé, že sa im penis postaví a ochabne aj niekoľkokrát počas spánku. Takéto samovoľné erekcie trvajú zväčša pár minút a obvykle sú podporené aj farbistými snami.

Prvá pomoc, keď sa vám postaví v nevhodnej chvíli

Ranná erekcia je úplne v poriadku a poďakujte za ňu, pretože tak viete, že ste stále schopný chlap. Mala by však trvať len niekoľko minút. Dve - tri minúty vás stačia uistiť, že ste chlap ako hora. Ak trvajú niekoľko desiatok minút a sú spojené s bolesťou, nejde o znak potencie, ale problému.

Pri klasickom sexe
Tu je rozhodujúca miera vzrušenia. V mužskom tele je všetko dokonale nastavené a sexuálny apetít kulminuje okolo dvadsiatej minúty od začiatku dráždenia. Vtedy je už teda najvyšší čas sa pustiť do akcie. Sexuálny akt vo väčšine trvá ďalších 10 - 15 minút a to je pre naše telo zdravé. Suma - sumárum, do takej hodiny pri sexuálnom vzrušení by so svojim nástrojom mal vydržať každý zdravý chlap.

Pozor na pretrénovanie
Stáva sa to po divokých nociach. Penis môže v princípe dostať svalovicu. Pri neustálom sexuálnom dráždení a stimulácii dokáže vydržať v pozore niekoľko hodín. No potom potrebuje oddych. Nečudujte sa, ak po premilovanej noci chýba chuť aj erekcia. Všetko sa to upraví. Tak, ako s pretrénovaným bicepsom nezdvihnete svoju stabilnú váhu, tak ani s penisom po maratóne pár dní nepočítajte. To všetko je zdravé.

Pozor na postoj bez vzrušenia
Okrem rannej erekcie je zdravé, ak penis mužovi stojí iba v prípade sexuálneho vzrušenia. Pretože to zabezpečuje pravidelné pulzovanie krvi a jej obmenu. Ak vám úd stojí v erekcii bez zjavnej príčiny, ide o ochorenie. Netreba to podceňovať. Obvykle je spôsobené poškodením vnútorných teliesok a krv v nich neprúdi, čo môže viesť k strate vašej pružnosti. Preto pozor, ak vám tuhne v trenírkach bez toho, aby ste mali chuť nástroj náležite využiť.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

 
Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

– Príde chlap na úrad a úradníčka sa ho pýta:
- Ako sa voláte?
- Jajajaján Nnnonononovvávávák.
- Aha, vy ste koktavý...
- Ale čoby, koktavý bol môj otec a matrikár bol debil.

 
Virtuálny barCoffee Becher Coffee Becher
  • 4 cl Becherovky
  • 1,5 cl kávového likéru
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • Ľad
 
Hra na dnes