ATLAS.SK: Utorok, 23.5.2017
meniny má Želmíra
   

Najlepšie športové tímy v dejinách: ktoré ovládli futbal či basketbal?

8.2.2017 | Biznis

Dostať sa medzi špičku je náročné aj pre individuálnych športovcov, nieto ešte pre tímy. Okrem perfektnej fyzickej a psychickej kondície medzi jednotlivými členmi tímov musí fungovať aj chémia a dokonalá spolupráca. Keď sa tieto faktory správne skombinujú, vznikajú legendy. Presne také, aké nájdete na nasledujúcich riadkoch.

Brazílsky národný tím 1970

Do histórie futbalu sa zapísalo množstvo tímov, najvýraznejšiu stopu v nej ale zrejme zanechali hráči Brazílie v roku 1970. Národné mužstvo na čele s trénerom Mariom Zagallom vyhralo všetky zápasy a vo finále porazilo Talianov 4:1.

Najdrsnejší šport? Talianska obdoba futbalu, Calcio Fiorentino

K zisku titulu nemalou meirou pomohol aj Pelé, ktorý sa stal nielen najlepším hráčom šampionátu, ale v tom istom roku aj najlepším športovcom planéty.

Chicago Bulls ´91 - ´98

Ak sa fanúšika basketbalu opýtate, ktoré mužstvo považuje za najlepšie v dejinách, takmer istotne z neho vypadne: „Chicago Bulls." O býkoch počuli aj tí, ktorí si mýlia basketbal s baseballom. Z mnohé vďačia Michaelovi Jordanovi, mená ako Scottie Pippen či Denis Rodman sa však rovnako zapísali do dejín športu. Kombinácia odhodlania, zručností a húževnatosti hráčov spôsobila, že Bulls vyhrali vo finále NBA v rokoch 1991, 1992 a 1993 a následne aj v rokoch 1996, 1997 a 1998.

1983 Edmonton Oilers

Niet pochýb, že keď sa stretnú v jednom tíme Wayne Gretzky, Grant Fuhr a Mark Messier, môžu sa súperi začať triasť. Hokejisti sú síce tvrdí chlapi, ale pred „olejármi" malo v roku 1983 rešpekt každé mužstvo NHL. Za sezónu nastrieľal Edmonton 446 gólov, zaknihoval 58 víťazstiev, 18 remíz a len päť prehier a samozrejme vyhral Stanley Cup.

All Blacks z Nového Zélandu

Ragby nepatrí na Slovensku k najpopulárnejším športom, vo svete má ale milióny fanúšikov. Najviac ich zrejme fandí Novozélanďanom, ktorých okrem čiernych dresov preslávil aj predzápasový tanec haka. K elite ich radí aj fakt, že v globálnom rebríčku nikdy neklesli na nižšie než tretie miesto a vyhrali 76 percent všetkých svojich zápasov. Zabúdať netreba ani na ich tri svetové tituly.

Americký národný tím 1992

Keď Medzinárodný olympijský výbor umožnil profesionálnym športovcom účinkovať na olympiáde, zároveň tak stvoril legendu. Vznikol zrejme najdominantnejší športový tím všetkých čias nielen v rámci basketbalu, ale všetkých športov. Michael Jordan, Scottie Pippen, Karl Malone, Magic Johnson a ďalší skvelí hráči sa postarali o zisk zlatej medaily spôsobom, o ktorom sa nikomu predtým zrejme ani nesnívalo. V prvom zápase zvíťazili nad Kubou o 79 bodov, vo finále deklasovali Chorvátov 117:85 a z olympiády odchádzali s celkovým bodovým rozdielom 43,8 bodu.

Autor: Filip

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku
Otestujte si svoje erotické IQ
Otestovalo sa 30807 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Aký je rozdiel medzi holubom a politikom? Žiadny. Obidvaja všetko poserú a strieľať ich nesmieme.

 
Virtuálny barLong Island Iced Tea Long Island Iced Tea
  • 2 cl vodky
  • 2 cl ginu
  • 2 cl bieleho rumu
  • 2 cl tequily
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • 2 cl pomarančového likéru
  • lyžička cukru
  • 6 cl coca-coly
  • koktailová čerešňa a limetka na ozdobenie
 
Hra na dnes