ATLAS.SK: Štvrtok, 25.5.2017
meniny má Urban
   

Brilantný biznis plán: originály menila za "fejky" a zarobila stovky tisíc

20.1.2017 | Biznis

Ľudská vynaliezavosť nás asi nikdy neprestane prekvapovať. Dôkazom toho je aj biznis plán istej ženy, ktorý bol síce protizákonný, ale svojím spôsobom geniálny. Navyše fungoval celé roky.

Už vyslovenie mena ženy, ktorá nie celkom legálne obchodovala s módnymi doplnkami, vyvoláva úsmev na tvári. Volá sa Praepitch Smatsorabudh, má 41 rokov a pochádza z Thajska, dnes však žije v americkej Virgínii. Plat učiteľky v materskej škole jej zrejme nestačil, a tak vymyslela pomerne jednoduchý, no o to geniálnejší plán, ako si privyrobiť.

Tomu sa hovorí kšeft: muž obral stroj na fľaše o tisíce eur

Cez internet najprv nakupovala rôzne originálne a hlavne drahé kabelky značiek Gucci, Burberry či Fendi. Následne výrobky posielala späť do obchodov a pýtala si svoje peniaze. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby však vracala pravé kabelky a nie ich dokonalé čínske napodobeniny.

Zo súdnych dokumentov vyplýva, že v rámci svojho „biznisu" precestovala 12 amerických štátov a na maskovanie stôp využívala až 16 rôznych platobných kariet.

Keď fejkovú kabelku vrátila, originál predala cez internetový aukčný portál eBay za priemerne dvetisíc dolárov. Nie všetky však posúvala novým majiteľkám. Polícia pri razii v jej dome našla neuveriteľných 572 kabeliek, pravých i falošných.

Koľko zarobila? Za posledné dva roky jej len z jednej siete obchodov vrátili vyše pol milióna dolárov. Slušná suma, čo poviete?

Peniaze si však v najbližšej dobe príliš neužije. Hoci priznala pred súdom vinu, za mrežami si posedí 30 mesiacov a obchodom musí navyše vrátiť vyše 400-tisíc dolárov. Čaká ju tiež vyhostenie z USA, ak sa jej však podvodmi podarilo našetriť dosť financií, v Thajsku si bude žiť ako kráľovná. Najskôr však o dva a pol roka.

Autor: Liam
Foto: Instagram


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku
Vyznáte sa vo svete rozprávok?
Otestovalo sa 45893 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Drevorúbač drevo káca, sekne sa a vykrváca. Darmo zviera pästičky, nemá krvné doštičky :-)

 
Virtuálny barBull Driver Bull Driver
  • 4,5 cl vodky
  • 9 cl Red Bullu
  • 9 cl pomarančovej šťavy
 
Hra na dnes