ATLAS.SK: Nedeľa, 23.4.2017
meniny má Vojtech
   

Americký faraón má sex trikrát denne, dostáva zaň 200-tisíc

16.3.2017 | Biznis

Volá sa Pharoah a jeho meno je prešmyčkou anglického slova „pharaoh", teda faraón. Skutočne si žije ako neobmedzený vládca. Je na dôchodku, dostáva najvyberanejšie pokrmy, spí, koľko chce a trikrát denne obšťastňuje rôzne partnerky. Je to jednoducho žrebec, ako sa patrí.

V živote sa Pharoah ako závodný kôň namakal. Bol skutočným šampiónom, ktorý často vyhrával rôzne závody, kým v roku 2014 neodišiel do dôchodku. Dnes je členom chovnej stanice Coolmore Stud, ktorej zarába nemalé peniaze. Nás poriadne prekvapil fakt, že za žrebcom dovážajú kobyly z celých Spojených štátov amerických. Ich majitelia následne Pharoahovej stajni platia za oplodnenie v prepočte 190-tisíc eur.

ROZHOVOR: Čo ste nevedeli o jazdeckom póle?

Za jediný rok tak Pharoah zarobí svojím vlastníkom okolo 30 miliónov eur. Jeho plavci pritom majú ohromnú úspešnosť a až 80 percent kobýl, ktoré si s Pharoahom zatancujú, končí oplodnených.Nečakajte však žiadnu romantiku, tento akt je čisto praktický. Na predohru či postkoitálne túlenie nie je čas. Pharoaha jednoducho dovedú k partnerke a obom dajú pár minút na zblíženie sa. Žrebec si potom vykoná svoju prácu, na malej vzorke sa skontroluje dostatočná pohyblivosť spermií a hotovo.

Aj on však potrebuje od sexu bez emócií pauzu, ktorá trvá pol roka. Má to aj praktický dôvod. Pharoah by mohol kobyly obšťastňovať neustále, v konečnom dôsledku by si však mohol privodiť vážne bolesti chrbta. Šesť mesiacov v roku teda trávi kŕmením sa, spánkom a behaním. Nič viac ku šťastiu nepotrebuje.

Nikde pritom nie je napísané, že Pharoahove deti budú šampiónmi rovnako, ako ich otec. Šanca, že zo spermií šikovného žrebca sa vykľujú rovnako rýchly potomkovia, je však pomerne veľká. Aj preto prúd kobýl, ktoré smerujú do „faraónovho" rozkroku, zrejme tak skoro nevyschne.

Autor: Noel
Foto: Wikipedia


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku
Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestovalo sa 17990 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tá moja žena je ale pekná šlapka! Keď som sa vracal zo služobnej cesty, ešte som aj telegram poslal, a aj tak som ju našiel s milencom, - sťažuje sa priateľ priateľovi. Potom sa zamyslí a dodáva: - A možno ani nie je šlapka, možno len nedošiel ten telegram.

 
Virtuálny barKapitänleutnant Kapitänleutnant
  • 3 cl brandy
  • 3 cl likéru Cointreau
 
Hra na dnes