ATLAS.SK: Nedeľa, 23.4.2017
meniny má Vojtech
   

Bohatstvo Rothschildovcov nemá medze. Koľko majú peňazí?

27.3.2017 | Biznis

Nevyskytujú sa v rebríčkoch najbohatších ľudí sveta a práve to o nich najviac vypovedá. Rozhodne nie sú menej majetní ako napríklad Petr Kellner a prečo teda nepatria k tým, ktorých poznáme z ekonomických časopisov? Je na to jediný dôvod, aby im tí najbohatší nezávideli.

Ťahajú za dôležité nitky

Hodnota sveta je miera, ktorou sa operuje u Rothschildovcov. Nepočítajú eurá ani ich tisícky. Kalkulačky majú nastavené na úplne iné čísla. Hovorí sa, že ako rodina vlastnia približne 500 biliónov dolárov, čo je suma už veľmi blízka nekonečnu. Pre jedného človeka teda minimálne. Je to suma, ktorá sa nedá za ľudský život minúť.

Avšak toto tvrdenie nie je pravdivé. V skutočnosti sa nevie, koľko tento klan má peňazí, vie sa len, že na to, aby ochránil vlastný majetok si doprial aj sobáše v rámci rodiny. Na druhej strane to, že kontrolujú približne 80 percent svetového bohatstva vôbec nemusí byť ďaleko od pravdy.

Nedá sa vyčísliť
V rebríčku boháčov sa môže umiestniť niekto, kto má svoje peniaze spočítané na kope, alebo má približne prehľad o aktívach a ich hodnote. V prípade rodiny Rothschildovcov toto prakticky nie je možné. Ich majetok sa začal budovať už pred výpravami Napoleona a ten im z vďaky za podporu investície oplácal rôznymi dobrými pozíciami a postavením. Preto dokázali svojimi konexiami obopnúť tie najdôležitejšie finančné toky vo svete.

Majú banky, plantáže, pozemky, budovy, všetko, čo má nejakú hodno. A tú zhodnocujú. Či teda vlastnia až 80 percent sveta je otázne, no v každom prípade majú toľko peňazí, že sa to nedá odhadnúť ani vyčísliť. Aj preto, že hodnota sveta nie je stabilná.

Vždy na správnej strane
Rothschildovci boli majstrami v zhodnocovaní majetku. Nestojí za tým žiadny špeciálne vycibrený nos na podnikateľské príležitosti. Oni len dokázali vždy hrať za správnu stranu mocných politikova. A ktorá to bola? Najlepšie obe. Stáli aj za Hitlerom aj za západnými mocnosťami. No a dnes stoja tiež na každej strane rozhnevaného politického spektra. Zatiaľ čo ostatní sa hádajú, oni počítajú. Nikdy medzi tými rebríčkovo najbohatšími figurovať nebudú, pretože by sa medzi nimi cítili dosť podradne.

Autor: Marcos
Foto:

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Diskusia k článku

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Tá moja žena je ale pekná šlapka! Keď som sa vracal zo služobnej cesty, ešte som aj telegram poslal, a aj tak som ju našiel s milencom, - sťažuje sa priateľ priateľovi. Potom sa zamyslí a dodáva: - A možno ani nie je šlapka, možno len nedošiel ten telegram.

 
Virtuálny barKapitänleutnant Kapitänleutnant
  • 3 cl brandy
  • 3 cl likéru Cointreau
 
Hra na dnes